КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У АГРАРНОМУ ФОРУМІ “AGROVIN-2018”

КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У АГРАРНОМУ ФОРУМІ “AGROVIN-2018”

25 жовтня 2018 в місті Вінниця представники Ecodevelop взяли участь у аграрному форумі “AGROVIN-2018”, організованому Центром підтримки бізнесу м. Вінниця (заснованим на базі Вінницького Клубу Ділових Людей) та Центром підтримки бізнесу м. Хмельницький (заснованим на базі ГО «Громадський рух «Нова економічна політика»). До організації долучились Європейський Банк Реконструкції та Розвитку в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business. Захід відбувся за підтримки департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Вінницької області.

На заході були присутні 350 представників агрокомпаній, аналітиків, спеціалістів галузі фінансів та кредитування, експорту та зовнішньо-економічної діяльності, впровадження інновацій та розвитку нових напрямків виробництва, а також – експертів з питань земельної реформи та міжнародних партнерів.

Метою заходу був обмін досвідом задля розвитку малого і середнього бізнесу у сфері АПК, в тому числі за рахунок державних програм підтримки агробізнесу Міністерства аграрної політики та продовольства України і «Ощадбанку» та інновацій у сільському господарстві, популяризації переробної галузі регіону, розгляду можливостей експорту, технологій для оптимізації використання ресурсів та інвестиційних програм агробізнесу.

AgroVin

На Форумі “AGROVIN-2018” обгорювались впровадження сучасних технологічних рішень, інвестиційні програми та фінансування, питання оренди/купівлі/продажу землі, експорту та імпорту, логістики, інноваційного садівництва та біотехнологій, організації переробної промисловості на підприємствах.
Надія Лисецька – керівник Центру підтримки бізнесу міста Вінниці та президент Вінницького Клубу Ділових Людей. Вона зауважила, що аграрний форум «AgroVin» організовується ними вже вдруге, оскільки, на її думку, саме аграрний сектор є локомотивом розвитку економіки і джерелом валютних надходжень нашої держави.

Перший заступник голови Вінницької Обласної Державної Адміністрації Андрій Гижко наголосив, що цей захід дозволяє ознайомитись з новітніми тенденціями в аграрному секторі, в зерновому виробництві, тваринництві, садівництві, тощо. Він акцентував увагу на тому, що уряд прагне поєднати фінансово-кредитні інструменти, які пропонують комерційні банки із державними програмами. Зокрема, з його слів, вперше в історії незалежної України, в бюджеті передбачена цільова дотація 5 млрд. грн. Така ж сума закладена і в державний бюджет 2019 року.

«Нововведення, кооперація та експорт»

На першій дискусійній секції “AGROVIN-2018” заступник директора по проектам компанії «AgriLab» Євген Предченко розповів про технології, які дозволяють заощадити ресурси, збільшити врожайність та підвищити ефективність використання ресурсів. Так, він зазначив, що аграрію потрібно починати з аналізу грунту та оцінки природного потенціалу поля. Точне землеробство дозволяє підвищити ефективність використання добрив до 50% та збільшити врожайність.

Олександр Буюклі – виконавчий директор «Першого українського сільськогосподарського кооперативу» (ПУСК), створеного на базі Всеукраїнської Аграрної Ради. Він розповів про необхідність розвитку кооперативного руху в Україні. Він зазначив, що саме кооперація є ефективним інструментом підвищення конкурентоспроможності та ефективності ведення бізнесу малих та середніх агровиробників шляхом надання їм можливостей агрохолдингів.

AgroVin

Панельна дискусія щодо ринку землі, як завжди, викликала шквал емоцій, адже це одна з найактуальнішим тем для кожного аграрія. Разом з тим, прихильники та супротивники продажу землі на форумі поділилися на два рівномірні табори «за» та «проти»: 50/50.

Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради, зауважив, що планувати розвиток агробізнесу неможливо до сформованого бачення ринку землі через 10-15 років. Так, за його словами, Україна поки не готова до запровадження вільного обігу земель. До того часу необхідно закінчити заповнення державного земельного кадастру, передати право розпоряджання землями громадам, провести інвентаризацію щодо земель запасу і земель резерву, запровадити ефективний механізм кредитування фермерів, щоб доступ до ринку отримали також малі сільгоспвиробники. І це лише короткий перелік заходів, які мають бути здійсненні до скасування земельного мораторію. Тільки в такому випадку, на думку Дениса Марчука, ринок землі буде цивілізованим, і ми сформуємо реальні умови для притоку інвестицій в українську економіку.

Заповніть форму