БІОГАЗ В УКРАЇНІ: НОВІ ВИКЛИКИ, НОВІ МОЖЛИВОСТІ, НОВІ ПІДХОДИ

БІОГАЗ В УКРАЇНІ: НОВІ ВИКЛИКИ, НОВІ МОЖЛИВОСТІ, НОВІ ПІДХОДИ

Цього року компанія Ecodevelop разом з Укргазбанк стали партнерами конференції AGROPOWER: Біогаз 2019.

Привітали учасників заходу Олександр Домбровський, голова правління 100RE.UA, Юрій Шафаренко, директор департаменту Держенергоефективності та Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України.

В цьому році даний захід набув особливої актуальності, багато уваги приділялося важливим питанням, а саме – розвитку біоенергетики в Україні, новій моделі енергоринку, питанню землі, використанню органічних добрив після біогазу, фінансування проектів тощо.

Олександр Домбровський

Юрій Шафаренко

Георгій Гелетуха

 

 

Юлія Усенко, голова  Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку, незалежний експерт з енергетики приділила особливу увагу новій моделі енергоринку, яка набула чинності з Законом України «Про електричну енергію» від 01 липня 2019 року та функціонуванню біогазових проектів за цих умов.

Юлія Усенко

«Коли мова про “зелену” енергетику, це не тільки сонце і вітер. Біоенергетика дійсно має надзвичайний потенціал розвитку. Так склалося, що “зелений” тариф на електроенергію так і лишається єдиним дієвим інструментом стимулювання для цих проектів. Особливо, коли мова йде про біогаз. В таких умовах девелопери біогазових станцій повинні розуміти правила гри на ринку електричної енергії та планувати розвиток своїх проектів з урахуванням терміну дії “зеленого” тарифу до 2030 року.»

Юлія Усенко також наголосила на тому, що не дивлячись на зміни у законодавстві, «зелений» тариф на електричну енергію для новозбудованих станцій не зменшується та фіксується на рівні липня 2015 року (коефіцієнт 2,3), адже підтримка таких проектів на сьогодні є дуже важливою, і в першу чергу – зі сторони держави.

На сьогоднішній день не втрачає актуальності і питання переробки відходів харчової промисловості в Україні.

Компанія Ecodevelop відкрила сесію присвячену переробці відходів підприємств харчової галузі на прикладі проекту енергетичного кооперативу з компаніями PepsiCo, ПрАТ «Лакталіс-Україна» та Миколаївським пивзаводом Янтарь.

Під час доповіді Сергій Шпак, директор Ecodevelop, поділився з аудиторією баченням еволюції біогазової галузі в Україні:

Сергій Шпак

«Протягом останніх 10 років компанії на нашому ринку працюють у форматі, коли замовник за власні або кредитні гроші купує певний продукт – проектування, монтажні роботи та технологію. Ми вважаємо, що такий формат співпраці наразі себе відживає».

«Багато біогазових проектів було побудовано за кредитні гроші і, за словами кредитних установ, таких як Укргазбанк – вони побоюються вкладати гроші у біогаз. Ці проекти або не вписуються у бюджет, або у строк на реалізацію. Звичайно, кредитна установа втрачає гроші. Вони вважаються високоризикованими для компанії, яка закладає власні активи в якості застави під кредитування. Зараз Ecodevelop як раз в процесі реалізації такого проекту для «Галс-Агро», але це формат для компаній, які можуть довести, що проекти за кошти замовника можуть бути високоефективними, збудовані вчасно та успішно виведені на заплановану проектну потужність».

«Звичайно, ця концепція має право на життя, але сьогодні ми хочемо презентувати Вам інший варіант –  Ecodevelop готова надати 100% фінансування для проекту енергетичного кооперативу по переробці відходів компаній PepsiCo, ПрАТ «Лакталіс-Україна» та Миколаївським пивзаводом «Янтарь» без участі його акціонерного капіталу під довгострокові гарантії постачання сировини. Ми вважаємо, що саме так має працювати цивілізований ринок біогазу сьогодні. Тому забезпечуємо юридичний та фінансовий супровід проектів, надаємо банківські гарантії, щоб убезпечити як контрагента, так і виконавця».

«Біогаз – це складний продукт, і робота з ним вимагає сучасних фінансових рішень, персонального підходу та вкладення власних грошей»

Станіслав Ігнатьєв

Станіслав Ігнатьєв, засновник Харківського енергетичного кластеру, наголосив на ефективній моделі в розвитку біоенергетики – агроенергетичного кластеру та кооперативу.

Олена Можаровська

Олена Можаровська, головний технічний керівник Ecodevelop прокоментувала концепцію енергетичного кооперативу:

«В основі кооперативу – три абсолютно різні компанії мають власні специфічні відходи, складні для утилізації в одній біогазовій установці. Власне, відходів однієї компанії часто дуже мало для безперебійної роботи біогазової станції, до того ж, вони мають специфічний характер – вони або сухі, або занадто розбавлені, або взагалі не підходять. До утилізації цих відходів ми залучаємо локальні очисні споруди» – додала Олена.

«Даний енергетичний кооператив разом з PepsiCo, Лакталіс-Україна та Миколаївським пивзаводом «Янтарь» це перший пілотний проект енергетичного кооперативу для України!»

Для розвитку біоенергетики в Україні важливим для прийняття рішення постає питання фінансування біогазових проектів.

Олександр Корольов

Саме це питання детально розібрав у своїй доповіді Олександр Корольов, інвестиційний аналітик Ecodevelop:

«Ecodevelop бере на себе усю роботу щодо залучення інвестицій у ваш проект, а саме – надає повний супровід, ведення переговорів, підготовку необхідної документації. Від замовника потребується лише бажання, сприяння та довгострокові контракти на поставку сировини».

Вадим Кричковський, директор Organic-D, поділився досвідом використанням дигестату  після біогазової станції як органічного добрива на полях Вінниччини:

«Ми на нашій біогазовій станції не тільки переробляємо відходи й отримуємо газ, а ще й після неї використовуємо дигестат як добрива для наших полів. Ці добрива – органічні, відновлюють ґрунт та засвоюються краще за мінеральні.» 

Вадим Кричковський

AGROPOWER – дискусійний майданчик, який об`єднує директорів, головних технологів, енергетиків тваринницьких підприємств, цукрових та спиртових заводів, агрохолдингів, підприємств харчової промисловості, інжинірингових компаній та девелоперських компаній, що займаються біогазовими комплексами та обладнанням, профільних державних структур.

Саме тут є можливість почути експертів та отримати досвід інших компаній, знайти відповіді на запитання утилізації відходів, зменшення собівартості продукції завдяки енергозберігаючим технологіям , ефективних інвестицій та додаткових прибутків.

Заповніть форму