Біогазова станція “Бзів” – нова сторінка розвитку компанії Ecodevelop

Біогазова станція “Бзів” – нова сторінка розвитку компанії Ecodevelop

У травні 2019 року відбулася знакова, як для компанії Ecodevelop, так і для всієї біогазової галузі України, подія – відкриття біогазової станції “Бзів”. Директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак розповів про етапи створення проекту та поділився планами його розвитку.

Ви презентували фахівцям біогазової галузі діючу біогазову станцію «Бзів». Розкажіть, в чому полягає її унікальність?

Перш за все – це перший біогазовий проект в Україні, який був побудований девелоперською компанією Ecodevelop для себе та за власні кошти. Такого в Україні поки ще ніхто не робив. До теперішнього часу всі проекти в біогазовій галузі реалізовувалися за рахунок залучених інвестицій для замовників.

З чим ви зіткнулися в процесі створення проекту біогазової станції?

Як у будь-якого проекту, у «Бзову» були свої етапи реалізації та своя історія. Безумовно, в процесі створення і запуску станції ми зіткнулися як з позитивними так і з негативними моментами. В результаті «роботи над помилками», нова команда високопрофесійних фахівців компанії Ecodevelop розробила і впровадила комплекс змін з удосконалення процесів і реалізувала успішний проект. У кінцевому підсумку станція запущена в роботу і вже пів року стабільно генерує електрику за «зеленим» тарифом, виробляє тепло та високоякісні органічні добрива.

Які Ви бачите подальші кроки з розвитку «Бзів»?

По-перше, плануємо впроваджувати тут нові альтернативні технології, що збільшують потужність станції до 1,5 МВт. По-друге, хочемо використовувати цей об’єкт в Київській області як утилізаційний центр з переробки органічних відходів з додаванням сухої ферментації. Наступним кроком, можливо, буде подальше збільшення потужності біогазової станції до 2 МВт. І, безумовно, плануємо перетворити «Бзів» з науково-експериментального центру і демонстраційного шоу-руму, в високоефективний комерційний проект. Дана біогазова станція повинна стати показовим і успішним проектом як для наших партнерів – аграріїв, так і для інвесторів. До останніх відносяться інвестиційні фонди, юридичні компанії, постачальники когенераційного обладнання.

Кому буде вигідно скористатися вашим досвідом і створити свою біогазову станцію?

Компаніям, які зацікавлені розвивати свій бізнес і диверсифікувати його. Оскільки за допомогою біогазової станції можна отримувати енергоресурси, тим самим знижуючи собівартість основного виробництва.

Які конкурентні переваги отримують компанії, що реалізують проекти в біогазовій сфері?

Біогазова станція дає дуже серйозні переваги для бізнесу. Почнемо з того, що біогазова станція дозволяє вирішувати питання екології, забезпечення електричною і тепловою енергією, а також отримувати органічні добрива, які можна використовувати для власних потреб або реалізовувати на ринку. І, звичайно, можна продавати надлишки електроенергії за «зеленим» тарифом. Не кажучи вже про переробку біогазу на біометан для заправки власного транспорту, а також продажу до газотранспортної системи.

«Бзів» став новою сторінкою розвитку компанії. Які Ваші прогнози розвитку біогазової галузі в Україні?

Так, відкривши біогазову станцію і продемонструвавши її успішну роботу, ми святкуємо нашу перемогу та повним ходом набираємо обертів. При цьому компанія вдячна всім партнерам, які вклали свою частинку душі, засоби та сили в розвиток біогазової галузі. Займаючи лідируючі позиції на ринку, ми впевнені, що в найближчі 10-15 років біогазова енергетика в Україні буде інтенсивно розвиватися та складе гідну конкуренцію сонцю та вітру.

Заповніть форму