Біогазова станція – вигода для аграріїв і фермерів

Біогазова станція – вигода для аграріїв і фермерів

У світлі останніх загальносвітових тенденцій, діяльність сільськогосподарського бізнесу та його прибутковість все більше пов’язані з екологічною складовою. Тому застосування біогазових технологій в аграрних і фермерських господарствах є вигідним компонентом бізнесу. «З одного боку – біогазові станції дозволяють налагодити екологічно чистий, безвідходний спосіб переробки, утилізації і знезараження різноманітних органічних відходів рослинного і тваринного походження. З іншого боку – такі установки стають джерелом додаткового доходу, зниження витрат і собівартості виробленої продукції за рахунок забезпечення енергоресурсами та органічними добривами основного виробництва. В умовах України це крок на випередження, що підсилює конкурентні переваги компанії в цілому”, – підкреслив директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак.

Наприклад, як зазначають фахівці, якщо площі фермерського господарства розташовані на густонаселених територіях, біогазова станція переробляючи відходи, знижує викиди парникового газу, а також може використовуватися для очищення стічних вод і зменшувати неприємні запахи. При цьому така станція дозволяє досягти енергонезалежності компанії, оскільки біогаз може використовуватися для виробництва тепла та електроенергії, необхідних для власних потреб, або продаватися по “зеленому” тарифу, який значно вищий, ніж ціна на енергію з невідновлюваних мінеральних енергоносіїв. Крім того, збагачений біогаз (біометан) може використовуватися в якості палива для сільгосптехніки.

В результаті біогазові станції дозволяють фермерським господарствам знижувати собівартість продукції, тим самим підвищивши свою конкурентоспроможність. Це відбувається, по-перше, за рахунок споживання власних енергоресурсів, частка яких може становити 15-30% від загального обсягу витрат, а для теплиць і птахофабрик навіть до 50%. По-друге, завдяки отриманню в процесі вироблення біогазу органічних добрив, які можуть використовуватися самим господарством або продаватися. Цінність таких ферментованих добрив складно переоцінити, оскільки вони містять: мінералізований азот у вигляді солей амонію (найбільш легко засвоюється форма азоту), мінералізовані фосфор, калій і інші, необхідні для рослини біогенні макро- і мікроелементи, біологічно активні речовини, вітаміни, амінокислоти, гуміноподобні з’єднання, що структурують ґрунт. Завдяки своїм характеристикам такі біодобрива перевершують гній в 50-100 разів (на один гектар потрібно вносити не 50 тонн гною, а всього одну тонну таких добрив).

Всі перераховані вище переваги біогазових станцій дозволять українським сільськогосподарським компаніям, замкнувши свій виробничий цикл способом будівництва біогазових станцій, підвищити прибутковість своїх господарств і отримати статус екологічно чистого виробництва.

 

Заповніть форму