Біогазова станція з переробки картопляних відходів

Біогазова станція з переробки картопляних відходів

Вихідною точкою при створенні будь-якої біогазової станції є сировина, яку планується переробляти. І сьогодні ми починаємо цикл статей про біогазові станції, які успішно працюють у світі на відходах, які є в надлишку і в Україні. Дані проекти створені партнером Ecodevelop в галузі інжинірингу та біогазових технологій – німецькою компанією Krieg & Fischer Ingenieure GmbH. Одним із прикладів є біогазова станція в Канаді з переробки картопляних відходів потужністю 12,6 МВт теплової енергії.

Дана станція побудована в 2009 році на замовлення компанії Cavendish Farms і розташована в канадській аграрній провінції «Острів Принца Едуарда». Цей об’єкт виробляє теплову енергію (технологічний пар) для виробництва з переробки картоплі. Сировиною є картопляні відходи, рослинне масло і картопляний крохмаль. Біогазова станція спроектована як двостадійна система ферментації, що включає початкову стадію гідролізу в мезофільному режимі. Дана біогазова установка може переробляти до 100 000 тонн відходів на рік. При цьому система подачі сировини повністю автоматизована. У процесі вироблення біогазу отриману рідку частину перебродженого субстрату частково використовують для розведення вихідної сировини, а суху частину застосовують як добриво. Інший обсяг рідкого дігестату зберігається в анаеробній лагуні.

«Досвід нашого партнера по створенню біогазової станції, що працює на відходах картопляного виробництва, є дуже цікавим для нашого ринку. Це пов’язано з тим, що Україна, як аграрна країна, має величезну потребу у створенні подібних біогазових станцій, що працюють на відходах сільського господарства. Тому ми, з огляду на специфіку нашої країни і складу місцевої сировини, активно вивчаємо і впроваджуємо в Україні успішний практичний досвід компанії Krieg & Fischer Ingenieure GmbH», – зазначив директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак.

Коротка характеристика проекту:

Місцезнаходження: Острів Принца Едуарда, Канада
Період створення: 2007-2008 рр.
Сировина: Картопляні відходи, рослинна олія, картопляний крохмаль
Ферментер: Сталеві резервуари з склянним покриттям 4 х 5500 м3
Утилізація газу: Вироблення технологічної пари для виробництва
з переробки картоплі (12,6 МВт, технологічний пар)
Технологічні особливості: двостадійна система (гідроліз і анаеробне зброджування).
Біогазова станція складається з приймального резервуара, одного гідролизного резервуара, чотирьох основних ферментаторів з центральними мішалками та двох постферментаторів з газгольдерами. Автоматизована система подачі сировини складається з контейнера для зберігання зі шнековим конвеєром, подрібнювача і ексцентрикового насосу. Відстійник використовується для розділення твердої і рідкої фракцій дигестату.

Заповніть форму