Біогазові потужності на сільськогосподарські відходах активно розвиваються

Біогазові потужності на сільськогосподарські відходах активно розвиваються

В Україні інтенсивно збільшується обсяг біогазових потужностей,  що переробляють відходи сільського господарства. Так, за даними прес-служби «Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження» в першому півріччі 2019 року в країні сумарно введено біогазових установок, що використовують таку сировину, на 16 МВт, що в 3 рази більше ніж за весь минулий рік. Даний показник, за словами директора компанії Ecodevelop Сергія Шпака, свідчить про те, що інвестори активніше почали вкладати кошти в переробку відходів сільського господарства, а вітчизняні сільгоспвиробники переходять на відновлювані джерела енергії, впроваджуючи в своїх компаніях світові тенденції сталого розвитку.

Для порівняння, за 2018 рік приріст введених в експлуатацію біогазових потужностей на агровідходах склав тільки 5 МВт. Але вже на початку липня поточного року в країні електроенергію з біогазу виробляють 43 біогазові станції сумарною потужністю 66 МВт, 19 з яких загальною потужністю 44 МВт працюють на агровідходах. Решта 24 біогазові станції загальною потужністю 22 МВт видобувають звалищний газ на полігонах твердих побутових відходів. При цьому основними стимулами розвитку біогазових проектів в Україні є: можливість переробки відходів для забезпечення екологічної безпеки виробництва, енергозабезпечення власних потреб, а також продаж електроенергії за “зеленим” тарифом.

Дана тенденція приросту біогазових потужностей, підтримувана інвесторами і гравцями аграрного ринку, без сумніву, створює позитивний тренд у розвитку сільськогосподарських підприємств та економіки України в цілому.

Заповніть форму