Компанія Ecodevelop взяла участь у конференції “AgroPower: Бioгаз”

Компанія Ecodevelop взяла участь у конференції “AgroPower: Бioгаз”

Компанія Ecodevelop взяла участь у конференції “AgroPower: Бioгаз”, яка відбулась 21 червня 2018 року в Гольф-центрі, за адресою: Оболонська набережна, 20. Організатор конференції – компанія «АВС-форум», яка спеціалізується на організації конференцій і майданчиків для спілкування експертів аграрної, харчової, видобувної та будівельної галузей України.

На заході “AgroPower: Бioгаз” були присутні: директор Департаменту відновлювальних джерел енергії “Держенергоефективності” Юрій Шафаренко; директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак ; комерційний директор компанії Ecodevelop, к.т.н. Ольга Сидорчук; керівник відділу розвитку бізнесу компанії Ecodevelop Ігор Сорока; голова правління громадської спілки “Біоенергетична асоціація України”, к.т.н. Георгій Гелетуха; директор “Аккорд Лтд” Юрій Епштейн; юрист міжнародної юридичної фірми “Dentons Europe” Максим Сисоєв; заступник директора НТЦ “Біомаса”, член правління БАУ, к.ф-м.н. Юрій Матвєєв; старший консультант НТЦ “Біомаса”, експерт БАУ Петро Кучерук; перший проректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, професор, д.б.н. Володимир Валентинович Нікіфоров; виконавчий директор “Харківський енергетичний кластер” Станіслав Ігнатьєв; радник з питань фінансової індустрії проекту Sustainble energy finance, IFC Надія Рязанова та інші.

На заході також були присутні представники агропромислових підприємств; Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; 2G Energy International Company; виробника мастильних матеріалів “ТФМ”; “Укргазбанк”; Національного екологічного центру України (НЕЦУ), профільних ЗМІ, консалтингових та інвестиційних компаній, державних структур та громадських організацій.

Конференцію “AgroPower: Бioгаз” відкрив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлювальних джерел енергії «Держенергоефективності». Він розповів про стан і перспективи біогазу в Україні, а також про розвиток відновлювальної енергетики на прикладі “Національного плану дій з відновлювальної енергетики на період до 2020 року” (Розпорядження КМУ №902-р від 01.10.2014) та “Енергетичної стратегії України на період до 2035 року” (Розпорядження КМУ № 605 від 18.08.2017). Окрім цього, Юрієм було висвітлено динаміку зростання біогазових потужностей в Україні (с/г та полігони ТПВ) та зазначені сприятливі умови для розвитку відновлювальної енергетики в Україні. “За оцінками експертів, АПК України, виробляючи значні обсяги органічних відходів, володіє значними ресурсами для виробництва біогазу. При розвитку галузі і широкому використанні рослинної сировини, цей потенціал може бути доведений до 18 млрд кубометрів у перерахунку на природний газ. Ще одним з перспективних шляхів розвитку біогазових технологій є виробництво біогазу з твердих побутових відходів, яких щорічно в Україні утворюється близько 10 млн тонн. – зауважив директор Департаменту відновлювальних джерел енергії «Держенергоефективності». – З 1 тонни ТПВ утворюється 100-200 м3 звалищного газу, що містить близько 50 % чистого біометану. Таким чином, щорічний потенціал заміщення природного газу при переробці ТПВ складає 1 млрд м3. На сьогодні в Україні діє 28 установок, які виробляють енергію з біогазу та працюють за «зеленим» тарифом. Загальна потужність установок – 40,7 МВт електричної та 14,1 МВт теплової енергії, з яких 6,2 МВт електричних біогазових потужностей були введені протягом перших чотирьох місяців 2018 року. І на завершення доповіді Юрій висловив свої сподівання щодо продовження стрімкого розвитку ринку біогазу з заміщенням традиційних енергоносіїв у загальній структурі енергетичного балансу країни.

Голова Правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха у своїй доповіді розкрив пропозиції БАУ щодо вдосконалення стимулювання виробництва електричної енергії з біогазу та біометану в Україні, порівняв «зелені» тарифи по всьому світу, а також висвітлив пропозиції щодо внесення змін до закону України «Про альтернативні джерела енергії» стосовно електричної енергії з біогазу.

Представники компанії Ecodevelop Сергій Шпак та Ольга Сидорчук поділились досвідом інвестицій компанії в свій біогазовий комплекс невеликої потужності у селі Бзів, Київської області. Цей комплекс був побудований у 2015-2016 роках зі встановленою потужністю 330 кВт та використанням гною і силосу кукурудзи, у якості субстратів.

Сергієм була розкрита тема окупності інвестицій та розглянутий приклад кооперації з фермерськими господарствами.

Ольга акцентувала увагу на тому, що ефективність біогазового виробництва на 50% залежить від підбору відповідної технології і на 50% – від експлуатації. Також нею були детально окреслені передумови реалізації ефективного біогазового комплексу.

Юрист міжнародної юридичної фірми “Dentons Europe” Максим Сисоєв у своїй доповіді розкривав правові аспекти біоенергетичних проектів очима інвесторів, етапи проекту будівництва БЕС та деталі законопроекту № 8449 від 7.06.2018 (Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії). Максим є юридичним експертом в громадській спілці «Біоенергетична асоціація України», Українській вітроенергетичній асоціації, Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України. Максим є членом Комісії Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України з екологічних інвестицій, альтернативних та відновлювальних джерел енергії та співголовою Комітету з палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації України (ЄБА).

Старший науковий співробітник ІТТФ НАН України, к.т.н., старший консультант НТЦ «Біомаса», член експертної ради громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» з питань біогазу Петро Кучерук розглянув у своєму виступі солому, як перспективну сировину для виробництва біогазу, особливості цього процесу, методи інтенсифікації виходу біогазу з лігноцелюлозної біомаси, а також представив до уваги порівняльну характеристику технологій виробництва біогазу з силосу кукурудзи та соломи.

Заступник директора НТЦ “Біомаса”, член правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України», к.ф-м.н. Юрій Матвєєв розглянув ринок біогазових комплексів в Україні і прохарактеризував техніко-економічні та фінансові показники біогазових комплексів в Україні.

На конференції “AgroPower: Бioгаз” також обговорювались такі питання: найперспективніші галузі сільського господарства для біогазу; збільшення ефективності біогазових комплексів (на етапі проектування та в діючих заводах); «зелений» тариф, ОВНС як драйвери попиту; фінансування європейських та вітчизняних банків; типи біогазових комплексів для малого та середнього бізнесу; тенденції, новації та перспективи біогазової енергетики в Україні; нормативна та правова база для розвитку біогазу в сільському господарстві; отримання біогазу з палива третього покоління (водорості); біоенергетична кооперація; когенераційні установки та досвід експлуатації біогазових комплексів.

Заповніть форму