ECODEVELOP – ПРИКЛАД ПОВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЦИКЛУ

ECODEVELOP – ПРИКЛАД ПОВНОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ЦИКЛУ

Для популяризації та впровадження біогазових технологій в Україні на основі класичного землеробства українська компанія Ecodevelop побудувала біогазовий комплекс, що працює на фермерських відходах (гній) і кукурудзяному силосі, вирощеному на полях ферми в селі Бзів.

Спеціалізація Ecodevelop – проектування і будівництво сучасних біогазових комплексів, які перетворюють органічні речовини в електричну і теплову енергію.

«Потенціал України можна назвати невичерпним»

Bioenergy International відвідав ферму, яка знаходиться приблизно в 40 км від Києва. Там на місці директор сільської біогазової станції Євгеній Атаянц і генеральний директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак пояснили призначення і функцію цієї експериментальної установки.
– Мета цього біогазового комплексу – показати на конкретному прикладі повний технологічний цикл переробки сільськогосподарських відходів, вироблення електроенергії і тепла з використанням збалансованих біодобрив для полів. На базі станції знаходиться навчальний і науково-методичний центр з підготовки біотехнологій для біогазової галузі в Україні, пояснив директор.

За словами Сергія Шпака, потенціал України «можна охарактеризувати як невичерпний, особливо тому, що Україна є аграрною країною з населенням 42 мільйони осіб, і тільки комплекси та біогазові установки, які переробляють відходи, можуть зробити істотний внесок в енергетичну незалежність і поліпшення екологічної ситуації».

Сергій Шпак розповів, що термін окупності проектів, пов’язаних з альтернативними джерелами енергії становить від 3 до 6 років, тому в реаліях нестабільної політичної та економічної ситуації в Україні вони класифікуються як ризиковані. Варто також відзначити, що успіх розвитку проектів в галузі поновлюваних джерел енергії в Європі, Азії та Америці обумовлений значною державною підтримкою цього напрямку.

В Україні така підтримка юридично включена в «зелений» тариф, місцевий компонент, звільнення від сплати ПДВ та імпортного мита на імпортне обладнання. Однак насправді державна гарантія поширюється тільки на встановлення «зеленого» тарифу та місцевого компонента. В сучасних умовах цього бракує

Сергій Шпак пояснив, що найбільш привабливими об’єктами для інвестицій є сонячні електростанції та біогазові комплекси.

– Останні цікаві з точки зору ряду можливостей – це переробка відходів, отримання електричної та теплової енергії, збалансовані органічні добрива. При нинішньому обсязі утворених відходів біогазові комплекси в Україні можуть замінити до 8 млрд. кубометрів природного газу, уклав Сергій Шпак.

Технологічним партнером Ecodevelop є провідна німецька компанія Krieg & Fischer Ingenieure GmbH, яка має 20-річний досвід роботи в біогазових проектах і реалізувала понад 150 біогазових проектів в 21 країні світу.

 

Заповніть форму