Ecodevelop візьме участь у круглому столі «Біогазові проекти Тетіївської ОТГ: розв’язання екологічних проблем та залучення інвестицій»

Ecodevelop візьме участь у круглому столі «Біогазові проекти Тетіївської ОТГ: розв’язання екологічних проблем та залучення інвестицій»

Громада на Київщині обирає шлях енергонезалежності

Тетіївська ОТГ Київської області спільно із партнерами-компаніями «Кодима енерджи» та Ecodevelop, Інститутом сталого розвитку, розпочинають проект щодо створення на території громади біогазової станції за принципом державно-приватного партнерства. Презентації перших кроків проекту і буде присвячений круглий стіл «Біогазові проекти Тетіївської ОТГ: розв’язання екологічних проблем та залучення інвестицій», що відбудеться о 14.00 16 липня 2019 р. у Тетіївській міській раді.

Більшість громад України мають власні стратегії розвитку, співробітники органів місцевого самоврядування пройшли навчання щодо проектного менеджменту в рамках чисельних міжнародних програм і у них постала необхідність впровадження складних інфраструктурних проектів.

Саме проекти із формування енергетичної децентралізації, використовуючи місцеві енергоресурси (переважно, агробіомасу у вигляді відходів), спрямовані на оптимізацію витрат об’єктів соціальної сфери на енергоносії, зможуть формувати енергонезалежність як самої громади, так і всієї країни.

Саме тому Тетіївська ОТГ Київської області із партнерами розпочала нелегкий шлях пошуку потенційних джерел відновлюваної енергії для власних потреб. Ними стали відходи ДП «Стадницький спиртовий завод» та рослинні рештки (пагони кукурудзи та солома) із місцевих агропідприємств, які шляхом анаеробного зброджування будуть перетворені на біогаз, який, в свою чергу, стане основою для виробництва електричної та теплової енергії. Електрична енергія буде подаватися до мережі, а теплова – використовуватись для забезпечення потреб місцевої громади і підприємств.

Розробку та будівництво біогазової станції буде здійснювати компанія Ecodevelop, що вже має діючу біогазову станцію у с. Бзів Київської області.
Інвестором проекту виступить компанія «Кодима енерджи», що вже має діючі об’єкти «зеленої» енергетики і активно працює над консолідацією діяльності місцевих інвесторів та залученням зовнішніх інвестицій.

Координацію проекту здійснюватиме Інститут сталого розвитку, що відомий своїм проектом «Харківський енергетичний кластер», в рамках впровадження якого забезпечено енергонезалежність вже трьох територіальних громад. Найвідомішим проектом є «Енергоефективне село» у с. Веселе Харківської області.

Заповніть форму