Ecodevelop взяла участь в 15-тій міжнародній конференції “ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ”

Ecodevelop взяла участь в 15-тій міжнародній конференції “ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ”

24-25 вересня 2019 року компанія Ecodevelop як член Біоенергетичної Асоціації України взяла участь в 15-тій міжнародній конференції “ЕНЕРГІЯ З БІОМАСИ”- найбільшій біоенергетичній події року в Україні та Східній Європі.

Михайло Лободін, технічний директор Ecodevelop та Олег Рябов, керівник напрямку альтернативної енергетики Агрохолдингу “Галс Агро” виступили з доповіддю «Особливості створення біогазового проекту в Україні на конкретному прикладі – досвід компаній Ecodevelop і «Галс Агро».

Адже на сьогоднішній день, крім експлуатації станції Бзів, Ecodevelop разом с партнером Krieg&Fisher Ingenieure займається проектуванням кількох об’єктів біоенергетики потужністю по 1.5 МВт для одного з лідерів агропромислового комплексу України – компанії «Галс Агро». Введення в эксплуатацію планується на початку 2020 року.

Олег Рябов, представник «Галс Агро», на основі досвіду компанії розповів специфіку біогазових проектів, адже Агрохолдинг вже має біогазові станції, введені в експлуатацію – «Ліновиця» потужністю 2.4 МВт та «Журавка» на 1.2 МВт. Зокрема, у своїй промові він виділив такі вигоди для інвесторів при вкладанні грошей в біогазові проекти:

  • біогазові установки вирішують проблему утилізацію «відходів» виробництва та діяльності для запобігання забрудненню середовища;
  • виробництво біогазу та енергії для забезпечення власних потреб;
  • виробництво енергії за «зеленим тарифом»;
  • перспектива – виробництва біометану.

Також Олег Рябов дав декілька порад щодо того, що потрібно врахувати перед початком проекту:

«Відходи – це не сировина для виробництва біогазу. Сировина має бути сировиною. Відходи мають бути підготовлені, очищені від неорганічних домішок, правильно збережені, вчасно відвезені і правильно використані у повній відповідності до технології будівництва біогазової станції»

«Треба мати розуміння ще до початку роботи над проектом, хто буде працювати на вашій біогазовій станції. Чому? Бо це дійсно нова технологія. Це не просто використання технології, ви фактично створюєте енергетичну компанію, що має свої особливості та ризики. І люди, що працюють в ній, мають бути відповідно підготовлені. На жаль, у нас немає в переліку середніх та вищих учбових закладів професій, які готують відповідний персонал – операторів біогазових станцій. Думаю, з часом все зміниться, але раджу вам заздалегідь відправляти людей на стажування до компанії, що поставляє вам технологію – нехай вони подивляться на процес та будуть готові. І потім так само не відпускати ваших консультантів».

Організаторами заходу стали: Біоенергетична Асоціація України, Інститут технічної теплофізики НАН України, Агентство з відновлюваної енергетики, Держенергоефективності, НТЦ «Біомаса», «Global 100RE Ukraine».

Заповніть форму