КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018»

КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018»

24 вересня 2018 року в приміщенні Інформаційного Агентства «Українські новини» відбулась прес-конференція «EКOтрансформація-2018: чи є рішення гострих екологічних проблем в українського бізнесу?». Від компанії Ecodevelop у заході брали участь Ольга Сидорчук (комерційний директор, к.т.н.) та Ігор Сорока (керівник відділу розвитку бізнесу).

На заході «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018: чи є рішення гострих екологічних проблем в українського бізнесу?» були презентовані результати та реальний досвід українського бізнесу в питаннях екологічної безпеки та стабільного розвитку, перспективні стратегії, а також можливості еко-трансформації підприємств та регіонів.

Обговорювались наступні питання: головні здобутки українського бізнесу-2018 у галузі альтернативних та відновлюваних джерел енергії, модернізація шкідливого виробництва з урахуванням ековимог, способи вирішення українським бізнесом найгостріших екологічних проблем у 2018 році. Також наводились до прикладу кейси та коментарі щодо варіантів перетворення відходів на доходи, впровадження та розвиток новаторських технологій європейського фермерства в Україні, фінансування «зеленої» модернізації бізнесу, реалізації «зеленого» проекту без витрат з бюджету, вирішенні проблем промислової очистки води українськими виробниками.

EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018

На прес-конференції були присутні лідери інноваційних програм з енергоефективності та енергозбереження; лідери проектів еко-інновацій і еко-стартапів; керівники підприємств, які використовують екологічно чисті джерела енергії; керівники підприємств, які впроваджують «зелені» та прогресивні стратегії, з урахуванням дотримання законодавчих норм охорони навколишнього середовища та раціонального використання ресурсів; керівники підприємств, які виробляють екологічно чисту і безпечну продукцію; керівники міст та громад, які активно сприяють зеленій модернізації виробництва в регіонах, а також представники органів місцевого самоврядування та ЗМІ.

Проект «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018»

Окремо організатори зосередили увагу на проекті «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018». Його головною метою є відзначення тих підприємств та організацій, які стали на шлях постійних «зелених» змін та раціонального використання природних ресурсів у своїй діяльності. Також висвітлення досвіду тих, які розпочали «зелену» модернізацію виробничих потужностей (переобладнання, реконструкцію, впровадження енергоефективних заходів, будівництво нових очисних споруд, тощо), популяризують еко-стиль життя та бізнесу, використовуючи відновлювані джерела енергії та еко-технології, вчаться перетворювати відходи на новий ресурс для виробництва, здійснюють додаткову еко-діяльність («зелений» офіс, системна екологічна політика, еко-акції), а також еко-проекти, спрямовані на вирішення гострих екологічних проблем.

Керівник проекту «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018», шеф-редактор журналу «Екологія підприємства» Людмила Циганок зауважила, що ідея проекту «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018» полягає в тому, щоб не тільки звернути увагу громадськості та бізнесу на масштаб та гостроту екологічних проблем, а й продемонструвати можливості для їх вирішення на базі позитивних прикладів і досягнень, які варто популяризувати, та ділитися досвідом задля прискорення «зелених» змін.

Микола Кузьо, заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства екології і природних ресурсів проінформував учасників заходу «EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018: чи є рішення гострих екологічних проблем в українського бізнесу?» про те, як долаються головні перепони до реальних змін у сфері охорони довкілля, як апроксимується українське екологічне законодавство до норм ЄС, як впливають зміни, що вже прийняті, на роботу бізнесу та яких модернізаційних заходів слід очікувати найближчим часом.

EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018

«Зелена» трансформація економіки

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Сергій Савчук, приділив окрему увагу розвитку української відновлюваної енергетики, як однієї з ключових складових «зеленої» трансформації економіки. Зі слів Сергія Савчука, «зелена» енергетика – це не лише шлях до енергонезалежності, а й активізація бізнесу, нові інвестиції та зміцнення економіки. Підтвердженням роботи ринку ВДЕ в Україні є понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій, залучених за останні три роки.

Зокрема, Голова Держенергоефективності наголосив на тому, що бізнес інвестував близько 460 млн євро у встановлення 2000 МВт потужностей, які генерують тепло з альтернативних джерел енергії. Також у понад 700 млн євро у 766 МВт потужностей, що виробляють «чисту» електроенергію. Він зазначив, що такі результати свідчать про те, що державою були надані дієві ефективні стимули (прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф, стимулюючий тариф на тепло «не з газу», тощо). Також до цієї сфери продовжують заходити нові інвестори, зокрема, з Норвегії, Туреччини, Китаю та інших країн.

Крім цього, для підтримки бізнесу під час розробки «зелених» проектів, спільно з МЗС Фінляндії та НЕФКО, їхньою командою був заснований Фінсько-український трастовий фонд. Бізнес все активніше впроваджує проекти, а банки (наприклад, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та «Укргазбанк») надають фінансування. Також Сергій Савчук повідомив про нову законодавчу ініціативу – аукціони, та підкреслив, що, на його думку, настав час зробити виробництво «чистої» енергії більш сталим та дешевим. Тому, зважаючи на світову практику, Україна впроваджує систему аукціонів. При цьому, зі слів Сергія Савчука, у пріоритеті держави – стимулювати виробництво енергії з біомаси та біогазу.

EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018

«Зелена» модернізація бізнесу

Основний меседж головного еколога МХП Олександра Семенця звучав наступним чином: «Від слів до діла». Ним був висвітлений процес та результати впровадження підприємством «Оріль-Лідер» Групи МХП екологічних інновацій. Олександр Семенець звернув увагу на те, що птахофабрика є виробництвом замкнутого циклу з завданнями, які вона успішно виконує задля збереження довкілля в регіоні. Еколог поділився досягненнями підприємства, зокрема з утилізації відходів та їх перетворення на біогаз, та розповів, яких заходів вживає птахофабрика для зменшення їх утворення, оптимізації виробничих процесів та мінімізації впливу на довкілля. Так, завдяки переробці відходів на «зелену енергію» за допомогою біогазового комплексу, припинились скарги від місцевих жителів щодо неприємних запахів від птахофабрики.

Головний еколог компанії «Goodvalley» Оксана Лашта окреслила фундаментальні засади розвитку компанії та особливості системи екобезпеки підприємства. «Goodvalley» було засновано у 1980-му році. Датський фермер Том Аксельґаард поставив під сумнів раціональність технологій ведення сільського господарства та їх негативний вплив на довкілля. Він вважав, що має бути інший спосіб виробництва високоякісних харчових продуктів, який би не завдавав шкоди природі. Взявши за основу цю ідею, компанія розвивалася, зосереджуючись на унікальному та відповідальному підході до аграрного виробництва з мінімальним впливом на навколишнє середовище. У 2014 р. компанія отримала звання першопрохідця в екологічно безпечному продовольчому виробництві з нейтральним показником СО2 на церемонії нагородження «Проривні зміни в бізнесі» (Transformational Business Award), яку організовують британська газета «The Financial Times» та Світовий банк. А у 2018 р. компанія прагне запровадити модель відповідального фермерства на всіх етапах виробництва, як технології майбутнього.

Володимир Висоцький, заступник директора департаменту екологічного реінжинірингу і впровадження проектів ресурсозбереження «Укргазбанк», презентував учасникам прес-конференції рішення щодо фінансування проектів «зеленої» модернізації бізнесу.

EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018

Модернізація виробництва

Андрій Вагін, заступник генерального директора з екології ПАТ «Укрграфіт», поділився з присутніми досвідом та рішеннями з модернізації виробництва, що зменшили вплив на навколишнє середовище. Так, для забезпечення екологічної безпеки, а також повної енергетичної й транспортної незалежності підприємства у 2016-2017 роках, ПрАТ «Укрграфіт» втілило в життя відразу кілька проектів із забудови та реконструювання інфраструктурних об’єктів, а саме: побудували новий водопровід подачі свіжої технічної води на підприємство.

Для цього було прокладено 1181 м пластикового трубопроводу закритим способом (методом горизонтального буріння). Це дозволило припинити експлуатацію металевого трубопроводу діаметром 900 мм, який перебував у аварійному стані, й запобігти подальшому забрудненню території; виконали реконструкцію колектору побутової каналізації від цехів підприємства до насосної станції подачі стоків у мережі ДП «Міськводоканал». Прокладено 1700 м пластикового трубопроводу замість уведеного в експлуатацію в 1984 році залізобетонного колектору, який на початок виконання робіт мав значну кількість пошкоджень. Здійснена реконструкція дозволила запобігти можливості забруднення території побутовими стоками; створили власну під’їзну залізничну гілку від території підприємства до станції Порт – Велике Запоріжжя Придніпровської залізниці. Це дозволило у 8 разів скоротити дистанцію перевезень.

Інна Холіна, начальник управління охорони довкілля підприємства «ЗАПОРІЖСТАЛЬ» зосередилась на варіантах масштабних втілених проектів задля повної модернізації підприємства, від діяльності якого залежить екобезпека регіону.

EКOТРАНСФОРМАЦІЯ-2018

Впровадження еко-рішень

Директор Житомирського водоканалу, Андрій Нікітін, відзначив прогрес у впровадженні еко-рішень за допомогою масштабної модернізації з екологічної безпеки в умовах критичної ситуації водоканалів міст України та розкрив, які є і здобутки на сьогодні.

Кирило Косоуров, Асоціація підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами, ділився напрацюваннями в рамках проекту збору небезпечних відходів від населення «Безпечний Обухів».

Анна Таранцова, заступник голови Української екологічно-пакувальної коаліції, вела мову про пілотний проект роздільного збирання побутових відходів на прикладі м. Вишгород Київської області. З її слів, для того, аби встановити контейнери і налагодити логістику, команді знадобилося лише 4 місяці. Соцопитування, яке вони проводили, показало, що 86% людей готові сортувати відходи за наявності відповідної інфраструктури. На думку Анни Таранцової, пілотний проект потрібен для розрахунків вартості такої інфраструктури в масштабі, вартості сортування та аналізу помилок. В майбутньому, вже маючи практику, заступник голови Української екологічно-пакувальної коаліції, планує поширити її та співпрацювати з іншими органами місцевої влади після прийняття відповідного законодавства.

Заповніть форму