Форум «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції»

Форум «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції»

2 липня 2019 року у Львові відбувся форум на тему: «Прибуткова біоенергетика: технології та інвестиції» за адресою: готель «Reikartz Дворжец Львів», вул. Городоцька, 107.

Організаторами заходу стали компанія Ecodevelop, Львівська обласна державна адміністрація, Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА, за підтримки AIM Group та інформаційної підтримки Київської Торгово-Промислової Палати та Львівської Торгово-Промислової Палати.

Зі вступним словом виступив т.в.о голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Сьогодні ми говоримо про, можливо, черговий етап використання сучасних інноваційних технологій в господарському комплексі Львівщини і приємно, що це стосується власне альтернативної енергетики для того, щоб з однієї сторони – заощадити на традиційних джерелах, і, водночас, залучити певні інноваційні та інвестиційні ресурси. На території області за останні роки було вкладено приблизно 300 млн євро в альтернативну енергетику і ми сприяємо всім компаніям, які хочуть вести легально свій бізнес на території області. Ми маємо ресурс, це наша багата земля, яка дає можливість в тому числі розвивати біоенергетику використовуючи біомасу. Є вже в нас певні території, міста і райони, в яких ми підійшли під опалення комунального сектору господарки міста чи району від традиційних джерел опалення. Дуже приємно, що сьогодні ми говоримо про сучасні речі, пов’язані з використанням біомаси в тваринницьких господарствах, тут є низка компаній, які можуть зацікавитися даним напрямком. Це важливо з точки зору екології, а також з точки зору заміщення традиційних джерел енергетики – газу і традиційної електроенергії»,- зазначив Ростислав Замлинський.

Привітав учасників форуму і Андрій Якубовський, начальник Управління енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації.

В ході форуму Сергій Шпак, директор компанії Ecodevelop розповів про макроекономічну ситуацію на ринку відновлювальної енергетики, перспективи розвитку біоенергетики та власні здобутки у даному напрямку – а саме про біогазову станцію «Бзів» потужністю 330 кВт, яку компанія Ecodevelop побудувала та ввела в експлуатацію в Київській області. Мета даного проекту – на конкретному власному прикладі показати повний технологічний цикл переробки відходів ферми, вироблення електроенергії і тепла, використання збалансованих біодобрив. Електроенергія реалізується на Оптовому ринку електроенергії (ОРЕ) за «зеленим» тарифом, тепло використовується для потреб фермерського господарства та самої біогазової станції. Збалансовані біодобрива використовуються для удобрення полів.

Михайло Лободін, технічний директор компанії Ecodevelop, розкрив тему технологій переробки агросировини та відходів; особливостей біогазу, біоетанолу, біодизелю, біонафти та можливостей їх реалізації та експорту, а також нюанси підключення біогазових станцій до електромереж.

Тарас Шмигельський, заступник директора Львівської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» виступив з темою «Фінансування біогазових станцій». «Ми намагаємося активно змінювати світогляд українського суспільства щодо впливу на довкілля. «Укргазбанк» вже долучився до роботи над 428 проектами, виділивши на еко-кредити близько 22,7 млрд грн, з яких на енергозбереження – 5 млрд грн, «зелену» енергетику – 16 млрд грн та 1,7 млрд грн на інші. Серед цих проектів є і біогазові станції» – прокоментував він.

Представниками компанії AIM Group були Павло Присяжнюк, управляючий партнер та Павло Столаєв, директор компанії. Вони розповіли учасникам заходу про джерела залучення і структуру фінансування проектів відновлювальної енергетики та зазначили, що у 2018 року обсяг інвестицій в відновлювані джерела енергії склав рекордні 913 млн. дол. США. Інвестиції в проекти біогазових станцій виросли в 3 рази, частка інвестицій в дані проекти в 2017-2018 рр. становила в середньому 2% від загального обсягу інвестицій в галузь. Таким чином, проекти біогазових установок мають істотний потенціал для зростання.

У заключному слові Сергій Шпак розповів про вигоди для учасників проекту при будівництві біогазових станцій та підкреслив, що компанія Ecodevelop, вже маючи власний досвід у цій сфері, прагне спільно з партнерами та за підтримки держави впроваджувати біогазові технології в Україні.

Заповніть форму