Харчові відходи приносять потрійний дохід

Харчові відходи приносять потрійний дохід

Харчові відходи приносять потрійний дохід

Харчові відходи, яких багато в Україні, є дуже цінним ресурсом для отримання “чистої” енергії шляхом їх переробки на біогазових станціях. Успішним прикладом такого проекту є біогазова станція WUHU в Китаї, створена компанією Krieg & Fischer Ingenieure GmbH – партнером компанії Ecodevelop. “Виробництво біогазу з харчових відходів вкрай актуально для України. Але для розвитку даного напрямку необхідно, щоб на рівні держави і кожної окремої людини відбулася трансформація підходу до відходів, як до ресурсів для вироблення «зеленої» енергії. Тоді стане можливий цілеспрямований збір відходів життєдіяльності людей і їх подальша переробка. А ми за підтримки наших партнерів зможемо впровадити біогазові технології, які довели свою ефективність», – зазначив директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак.

Наприклад, компанія Krieg & Fischer Ingenieure GmbH розробила і ввела в експлуатацію біогазову станцію WUHU недалеко від Шанхаю в 2016 році. В якості сировини на об’єкті в день використовуються 165 тонн харчових відходів, зібраних в мегаполісі та його окрузі. Вироблений на станції біогаз (близько 440 м³ на годину) знаходить відразу кілька застосувань, що приносять дохід власникам WUHU. По-перше, частина переробляється у біометан, який продається як паливо. По-друге, отриманий біогаз після очищення подається в загальну мережу. По-третє, в ході виробництва на станції отримують органічні добрива, які користуються підвищеним попитом у місцевих фермерів.

Коротка характеристика проекту:

Місцезнаходження:      Уху, провінція Аньхой, Китай

Період створення:        2016 р.

Сировина:                          Харчові відходи

Ферментатор:                  Вуглецева сталь, зварена,  2 х 3400 м³

Використання газу:     Через систему газоочищення подається в місцеву мережу

Технологічні особливості: двоступенева система (гідроліз й анаеробне зброджування), два прийомних резервуари та система відділення масла, два гідролізних резервуари, два основних ферментатори, один резервуар для зберігання, зовнішнє сховище газу, обробка основного ферментатора, гідроциклон, зовнішнє опалення, декантер, рекуперація тепла від відділення масла, установка охолодження субстрату, система очищення стічних вод.

Заповніть форму