ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВОРКШОПІ ГОЛЛАНДСЬОГО КОНСОРЦІУМУ PIB BIOBASED UKRAINE

ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВОРКШОПІ ГОЛЛАНДСЬОГО КОНСОРЦІУМУ PIB BIOBASED UKRAINE

22 листопада 2018 року в конференц-залі готелю «Президент» відбувся Воркшоп голландського консорціуму PIB Biobased Ukraine «Розвиток біоенергетичного бізнесу та інвестицій в Україні. Обмін досвідом для підготовки прибуткових проектів». Від Ecodevelop у заході взяв участь директор Сергій Шпак.

Організаторами заходу виступили Голландський консорціум «Partners in Business Biobased Energy Ukraine» (PIB), Посольство Королівства Нідерландів в Україні, Держенергоефективності України, ГС «Біоенергетична асоціація України» та асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» («Ukrainian Agribusiness Club»).

Метою Воркшопу був обмін досвідом для розробки прибуткових біоенергетичних проектів для компаній-членів консорціуму PIB та потенційних партнерів з України через приклади, що демонструють можливості технологій.

Спікерами виступили Саксіонський університет прикладних наук (Нідерланди), Держенергоефективності України, Біоенергетична асоціація України, ЄБРР, Нідерландський банк розвитку (FMO), IFC, Укргазбанк, ProCreditBank, Нідерландський Торгівельно-Інвестиційний Фонд (DTIF), «ECODEVELOP», «Pro-Energy», «УкрТепло», «Астарта» та «Галс Агро».

PIB BIOBASED UKRAINE

 

Темами Воркшопу PIB BIOBASED UKRAINE були:

I. Проекти з виробництва теплової енергії
II. Проекти з виробництва електроенергії
III. Проекти з виробництва біопалив
IV. Проекти із виробництва біомаси з ланцюгами доданої вартості

Проект «Голландські партнери для міжнародного бізнесу» присвячений питанням розвитку біоенергетики в Україні. Він співпрацює з компаніями та науковими інститутами, представляючи потенціал технологій, досвіду та експертизи Нідерландів на підтримку енергетичної незалежності України. В рамках співпраці були виконані техніко-економічні обґрунтування, проводився обмін ідеями щодо потенційних проектів, які в подальшому плануються бути втіленими у планах, проектних пропозиціях та перших проектах.

 

PIB BIOBASED UKRAINE

 

Присутні зійшлись у думці, що біоенергетичні проекти повинні бути прибутковими. Це означає, що ці проекти мають гарантувати наявність сировини прийнятної якості та вартості, виробництво кінцевого продукту (теплова енергія, електроенергія, біопаливо, тощо) і, що не менш важливо, застосовувати надійні економічно ефективні технології конверсії.

PIB BIOBASED UKRAINE

Програма Воркшопу PIB BIOBASED UKRAINE включала:

1. Прискорений курс із розробки прибуткових бізнес-проектів: з інструкціями для присутніх потенційних розробників майбутніх проектів
2. Ринкові інструменти підтримки
3. Фінансування біоенергетичних проектів, еко-проектів з біопалива, впровадження біоенергетичного проекту
4. Презентація проектів
5. Метчмейкінг та розробка проектних пропозицій
6. Розгляд пропозицій фінансистами, доопрацювання проектних пропозицій

 

PIB BIOBASED UKRAINE

 

Як зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, широкі можливості для біоенергетичних проектів дають відповідні законодавчі стимули: стимулюючий тариф на тепло «не з газу» та «зелений тариф» на електроенергію з біомаси і біогазу на рівні 12,4 євроцента/кВт*год.

На його думку, з точки зору забезпечення потужностей необхідною сировиною, Україна, як сучасна аграрна країна, має величезний ресурсний потенціал. Так, використовуючи лише аграрні відходи, потенційно можна замістити понад 9 млрд куб. м газу.

За словами Голови Держенергоефективності, виробництво електроенергії з біогазу є перспективним напрямом роботи. Так, із початку 2015 р. по ІІІ квартал 2018 р. в Україні втричі зросли потужності біогазових станцій, які працюють за «зеленим» тарифом: з 15 МВт (10 установок) до 45 МВт (31 установка).

 

PIB BIOBASED UKRAINE

 

Під час Воркшопу усі присутні ознайомилися із нідерландськими та українськими успішними бізнес-кейсами у біоенергетиці та обговорили шляхи розробки рентабельних проектів у цій сфері, зокрема, щодо виробництва біоетанолу.

У свою чергу, фахівці «Європейського банку реконструкції та розвитку» і «Укргазбанку» передбачають, що проекти з виробництва енергії з біомаси та біогазу стануть одними з пріоритетних напрямів фінансування у найближчі роки.

Сергій Савчук висловив свої переконання, що участь нідерландських компаній, інвестицій та технологій на національному ринку дозволить реалізувати вигідні проекти із заміщення газу на користь країни.

Заповніть форму