КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У зустрічі Робочої групи з відновлюваної енергетики

КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У зустрічі Робочої групи з відновлюваної енергетики

22 серпня 2018 року компанія Ecodevelop взяла участь у зустрічі Робочої групи з відновлюваної енергетики в Комітеті ВРУ ПЕК.  На засіданні від Ecodevelop була присутня адвокат компанії – Олена Фінк.

Офіс Національної інвестиційної ради (Office of the National Investment Council of Ukraine) спільно з Держенергоефективності виступили координаторами зібрання всіх гравців ринку, юристів, представників депутатського корпусу та державних органів. Метою було обговорити аспекти нової законодавчої бази з розвитку відновлюваної енергетики, що викликають найбільшу дискусію.

Зокрема, йшлося про питання запровадження аукціонів, порядок формування щорічної квоти державної підтримки відновлюваної енергетики, відповідальності за небаланси в новій схемі підтримки “зелених”, а також аспекти фінансування таких угод. Результатом всіх зустрічей Робочої групи стануть пропозиції з удосконалення нового законодавства, проекти якого вже розроблені та зареєстровані у Верховній Раді України. Новий закон має створити прозорі та чіткі механізми регулювання та підтримки галузі, аби бути зрозумілим для міжнародних інвесторів, що вже працюють в Україні чи планують зайти на наш ринок.

Як зауважив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, проаналізувавши світовий досвід, Агентство підтримує ідею введення системи аукціонів. У той же час, цей перехід повинен бути поступовим і виваженим і передбачати дві важливих умови:
– забезпечити виконання цілей розвитку відновлюваної енергетики, визначених Енергетичною стратегією України до 2035 року, іншими стратегічними документами держави і міжнародними зобов’язаннями України;
– підвищувати інтерес інвесторів до українського ринку.

«Також, вважаємо за доцільне ввести кілька пілотних аукціонів, результати яких будуть використані для подальшого вдосконалення законодавства в цій сфері», – повідомив С.Савчук.
Крім цього, учасники засідання розглянули можливість введення надбавки до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва.
Зараз особливу увагу необхідно приділити питанню технічної можливості енергосистеми країни вжити додаткових потужності «чистої» енергетики, адже саме від цього залежить питання проведення аукціонів.
Також дійшли згоди запровадити систему аукціонів з 2020 р. і проводити торги не рідше, ніж 2 рази на рік.
Основною перевагою законопроекту є термін державної підтримки – 20 років.
Більшість учасників наради запропонували провести кілька пілотних аукціонів за різними типами генерації «чистої» енергії не лише в зоні відчуження, а й в інших регіонах.
Також незмінною є позиція щодо важливості досягнення цілей розвитку відновлюваної енергетики. Аукціони, як нова система підтримки мають відбуватися таким чином, щоб забезпечити виконання завдань, взятих на себе Україною відповідно до Угоди з ЄС (Директиви ЄС) та інших документів.

Також розглянули можливість оптимізувати «зелені» тарифи для біомаси та біогазу.
Сьогодні частка виробництва електроенергії з біогазу та біомаси становить лише 1,2% відносно інших видів відновлюваних джерел (СЕС, ВЕС, ГЕС), а в країнах ЄС ця частка – майже 18 %. Важливо, що виробництво енергії з біогазу та біомаси є більш прогнозованим, а також зазначені проекти можуть брати участь у балансуванні енергосистеми.
За результатами наради готуються узгоджені позиції для подання Комітету ВРУ ПЕК.

Заповніть форму