КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ЕКОЛОГІЧНОМУ ФОРУМІ

КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ЕКОЛОГІЧНОМУ ФОРУМІ

14 вересня 2018 року в Києві відбувся Міжнародний екологічний форум «Екологія: Виклики. Інноваційні рішення», організований Українським національним комітетом Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) та ГО «Живу в гармонії» за підтримки Київської міської державної адміністрації та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, та приурочений до Міжнародного Дня захисту озонового шару. У заході взяли участь представники Ecodevelop у складі комерційного директора Ольги Сидорчук та керівника відділу розвитку бізнесу Ігоря Сороки.

Метою заходу було обговорення питань охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, сприяння залученню інвестицій та інновацій, налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва у галузі охорони довкілля та енергоефективності, проблем та перспектив інноваційного розвитку очисних споруд повітря та води, ефективної переробки відходів, технології екологічного будівництва житлових комплексів та доріг, обміну досвідом впровадження відновлюваних та альтернативних джерел енергії, особливостей енергоспоживання в процесі виробництва продукції рослинництва та рішень по енергозбереженню в аграрному секторі, утилізації/переробки відходів, підходів до енергоефективності, тощо.

Так, Володимир Михайлов, Генеральний секретар Міжнародної Торгової Палати ICC Ukraine, зауважив, що вирішення екологічних викликів має стояти на порядку денному життя кожної громади та регіону України.

Петро Пантелєєв, заступник Голови КМДА, зазначив, що Київ долучився до ініціативи «Угода мерів» та впровадження дієвих екологічних проектів шляхом сприяння залученню інвестицій до сфери енергоефективності.

На думку академіка Елли Лібанової, директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, сьогодні завданням влади є повноцінна масштабна кампанія із впровадження світової стратегії сталого розвитку суспільства. Академік переконана, що завдяки можливостям, наданим громадам реформою місцевого самоврядування, кожна громада може залучати інвестиції для впровадження прогресивних екологічних ініціатив, не чекаючи впровадження загальнодержавних екологічних ініціатив, стратегії та намірів вирішити локальні екологічні проблеми регіонів.

Співачка та громадська діячка Руслана Лижичко наголосила, що в питанні мінімізації екологічних викликів важливо спрямовувати екологічні ініціативи на мінімізацію використання вичерпних ресурсів і перехід до використання відновлюваних джерел та енергетичних ресурсів. На переконання пані Лижичко, сприяння та впровадження заходів щодо ефективного споживання енергетичних ресурсів – це шлях до енергетичної незалежності держави, що потребує конструктивного діалогу та співпраці органів влади та громадськості.

Анна Таранцова, голова робочої групи з питань відходів Американської торгівельної палати в Україні, зауважила, що в контексті подолання основних екологічних викликів важливим є залучення бізнесів, що впливають на навколишнє середовище тією чи іншою мірою. Пані Таранцова наголосила, що наявний тіньовий підхід більшості підприємств до вирішення питань утилізації відходів можливо змінити введенням розширеної відповідальності виробників.

Окрім акцентів на конкретних екологічних проблемах і шляхах їх подолання, Родіоном Морозовим, директором департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження АБ «Укргазбанк» було наголошено, що в Україні є можливим не лише впровадження екологічних технологій у виробничі галузі, але й у приватних домогосподарствах, а створення екологічних проектів здатні забезпечити його ініціатору стабільний прибуток, зокрема шляхом реалізації проектів альтернативної та відновлюваної енергетики.

Другу панель Міжнародного екологічного форуму було присвячено питанням відновлюваної енергетики та енергоефективності.

Так, Костянтин Гура, Радник Голови Держенергоефективності, зазначив, що 90% органічних відходів в ЄС підлягає утилізації й переробці, тоді як для України і досі типовим рішенням утилізації відходів залишаються полігони ТПВ. Тому зараз, як ніколи, важлива підтримка та стимулювання розвитку «чистої» енергії, на чому і зосереджено увагу Держенергоефективності.

Зі слів Андрія Конеченкова, Голови Правління Української вітроенергетичної асоціації (UWEA), розвиток альтернативних енергетичних джерел дозволяє, окрім отримання енергетичної незалежності, покращити рівень та тривалість життя населення, доказом чого є, до прикладу, Австрійська Республіка, одна із флагманів серед країн ЄС з огляду на енергоефективність та енергозбереження, де середня тривалість життя становить понад 83 роки, тоді як в Україні цей показник становить 60 років.

На думку комерційного директора ТОВ «ЕКОДЕВЕЛОП», Ольги Сидорчук, усвідомлення необхідності заміщення застарілих підходів щодо поводження з органічними відходами та рух у напрямку імплементації обов’язкової ланки будь-якого виробничого процесу – утилізації органічних відходів із виробництвом власних енергетичних ресурсів – це, безумовно, рух  у ногу із вимогами й потребами сучасності!

За результатами форуму його учасниками було підписано резолюцію та звернення до Верховної Ради України про ініціювання законодавчих ініціатив у сфері екології та збереження довкілля.

Підсумовуючи варто наголосити, що підняті на Форумі гострі для України екологічні питання, не мають часових меж давності. І відновлювана енергетика, і сучасні технології з очистки питної води, сортування та безпечної переробки сміття, сталого енергозабезпечення мають значну актуальність, як в Україні загалом, так і в рамках конкретної об’єднаної громади зокрема. Важливо, щоб вирішення екологічних викликів та впровадження інноваційних рішень їх подолання знаходились на порядку денному, оскільки поводження з відходами є прямим відображенням рівня розвитку держави.

Заповніть форму