Перший квартал 2019 р продемонстрував рекордні показники відновлюваної енергетики

Перший квартал 2019 р продемонстрував рекордні показники відновлюваної енергетики

За перші три місяці поточного року в Україні введено 862 МВт нових потужностей, що генерують електроенергію з відновлюваних джерел. Згідно з даними «Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження», цей показник став рекордним. Для порівняння, за весь минулий 2018 рік в Україні було створено 848 МВт потужностей відновлюваної енергетики.

За інформацією «Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження», за перший квартал 2019 року встановлено сонячні електростанції загальною потужністю 684 МВт, вітроелектростанції потужністю 173 МВт, біогазові установки на 5 МВт та малі ГЕС на 0,1 МВт. У створення нових потужностей відновлюваної енергетики було вкладено близько 730 мільйонів євро інвестицій.

Сумарно протягом 5 років введено 2200 МВт нових об’єктів, які виробляють «чисту» електроенергію.
«Дана статистика підтверджує інвестиційний потенціал сфери енергоефективності та відновлюваної енергії. Поки лідерами в даному сегменті є сонячна енергетика і вітроенергетика. Однак, в Україні з’являється все більше проектів, які працюють на біомасі та біогазі. На прикладі Швеції, яка вже досягла 54% чистої енергії в кінцевому енергоспоживанні, можна побачити, що крім енергії сонця і вітру, ефективно використовувати біоенергетику. Тому зараз в Швеції частка біоенергетики становить 37% в енергобалансі країни», – розповідає технічний директор компанії «Ecodevelop» Михайло Лободін. – Пов’язано це з тим, що станції на біомасі та біогазі відрізняються від ВЕС і СЕС тим, що можуть видавати в мережу прогнозований обсяг енергії цілодобово, на відміну від вітру і сонця. Тому станції, що працюють на біопаливі, можуть стати постачальниками енергії для українських населених пунктів, що знаходяться далеко від великих атомних або теплових станцій», – підкреслив він.

За його словами, компанія Ecodevelop є лідером в даному сегменті відновлювальної енергетики та в даний час веде роботу над проектами загальною потужністю 3 МВт.

Заповніть форму