Вперше в Україні відкрито демонстраційний науково-дослідний проект – біогазову станцію «Бзів»

Вперше в Україні відкрито демонстраційний науково-дослідний проект – біогазову станцію «Бзів»

22 травня поточного року в Києві відбулася прес-конференція компанії Ecodevelop на тему: «Відкриття демонстраційного науково-дослідного проекту – власної біогазової станції».

В ході заходу представники Ecodevelop повідомили громадськості про введення в експлуатацію власної біогазової станції потужністю 330 кВт. Даний об’єкт створений на базі класичного фермерського господарства під Києвом для популяризації та впровадження біогазових технологій в Україні.

Біогазова станція працює на відходах фермерського господарства (гній ВРХ) та кукурудзяному силосі й виробляє електроенергію, що реалізовується за «зеленим» тарифом, біодобрива та тепло для потреб фермерського господарства та самої станції.

В ході прес-конференції зі вступним словом виступив президент «Торгово-Промислової Палати України» Геннадій Чижиков.

Він розповів про ситуацію в галузі альтернативної енергетики України. За його словами, наразі альтернативна енергетика в світовому тренді й Україна відповідає цим тенденціям. «Сировинні можливості дозволяють замістити 7 млрд кубометрів природного газу біоенергетикою. І хоча на частку відновлюваних джерел енергії в країні поки що припадає лише 3% від загального обсягу споживаної енергії (для порівняння, в Німеччині – 24%), приклад Ecodevelop показує можливості створення таких проектів для малого та середнього бізнесу. Тому ТПП підтримує українську компанію, яка націлена на майбутнє, працює на благо України та створює позитивні новини», – підкреслив Геннадій Чижиков. На його думку, в України є всі можливості, аби у найкоротший строк досягти енергонезалежності, у тому числі, за рахунок використання біомаси.

Перспективи зростання сектора біоенергетики в Україні підтвердив і Директор департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Юрій Шафаренко. «Станом на кінець першого кварталу 2019 року всього в Україні введено в експлуатацію потужностей відновлюваних джерел енергії на 895 МВт. З них близько 50 МВт – це потужності 37 біогазових установок. Для прикладу, за весь 2015 рік ця цифра склала 32 МВт», – повідомив експерт. Україна має потенціал для повного заміщення імпортних енергоносіїв тільки за рахунок біогазу. “На мою думку, Україна має більше розвивати біоенергетику, ніж сонячну і вітрову. Поясню, чому: Україна – це аграрна держава. У нас великий потенціал сільгоспсировини, яку ми неефективно використовуємо. Якщо задіяти під вирощування енергетичних культур малородючі землі, то Україна зможе замістити майже 20 млрд кубометрів газу. В результаті, ми можемо замістити весь імпорт, навіть більше, не вирубуючи жодного дерева», – додав він.

При цьому, в даний час з боку держави робляться реальні кроки для розвитку галузі. Так, як розповів Голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха, буквально кілька днів тому президент підписав закон про нові «правила гри» на ринку «зеленої» енергетики. «Закон стверджує введення аукціонів і збереження «зеленого» тарифу для біомаси та біогазу на поточному рівні (12,39 євро за кВт/год), що дасть на 10% більше рентабельності біогазу. А аукціони дозволяють підписувати договори поставки біогазу на 20 років», – повідомив Георгій Гелетуха.

Важливе значення відкриття біогазової станції «Бзів» з точки зору тенденцій прагнення України до енергетичної та екологічної безпеки, зазначив і директор ТОВ «Акорд ЛТД» Юрій Епштейн. Практично всі учасники прес-конференції підкреслили унікальну технологію біогазової станції, яка дозволяє вирішувати такі проблеми сучасного світу, як зміна клімату та стану екології. Як повідомив в ході прес-конференції директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак, біогазова галузь, в порівнянні з сонячними та вітровими станціями, має вагомі переваги з точки зору вирішення екологічних проблем, енергетичних питань та економічної ефективності.

На закінчення Сергій Шпак підкреслив основну мету діяльності Ecodevelop. За словами керівника, компанія прагне спільно з партнерами та за підтримки держави створити в Україні прозорий, економічно та технологічно успішний ринок біоенергетики.

Заповніть форму