Прийнято Закон про аукціони для виробників електричної енергії з альтернативних джерел

Прийнято Закон про аукціони для виробників електричної енергії з альтернативних джерел

25 квітня Верховна Рада України у другому читанні прийняла Закон №8449-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії». Даний документ має величезне значення для розвитку відновлюваної енергетики в Україні. «Це новий етап вдосконалення законодавчої бази і еволюції ринку біоенергетики, – підкреслив директор компанії« Екодевелоп »Сергій Шпак. -Впевнений, що аукціони будуть дуже цікаві для компаній, що розвивають біоенергетичні проекти. У новому Законі зелений тариф для електроенергії з біомаси та біогазу залишений без зменшення на нинішньому рівні (12,39 євроцента / кВт * год без ПДВ) до 2030 г. ».
Відповідно до Закону, в рамках аукціонів буде визначатися найнижча ціна, по якій інвестори-переможці зможуть реалізовувати «чисту» електроенергію протягом 20 років. При цьому з 2020 р участь в аукціонах буде обов’язково для проектів СЕС потужністю понад 1 МВт і ВЕС потужністю понад 5 МВт. Закон також вирішує цілий комплекс чинників розвитку відновлюваної енергетики. А саме:
оптимізацію «зелених» тарифів (збережений тариф на електроенергію з біомаси та біогазу), видачу технічних умов на приєднання об’єктів відновлюваної енергетики до мереж (для СЕС – 2 роки, для ВЕС – 3 роки), зберігає надбавку до 10% до тарифу за використання українського обладнання, передбачає необхідність розробки механізму стимулювання установки електроакуммулюещего обладнання.
За інформацією видання elektrovesti, крім умов проведення аукціонів, закон дозволить мати «зелений» тариф покрівельним СЕС з потужністю до 50 кВт. Крім того в документі зберігається діючий «зелений» тариф для біоенергетичних проектів, тоді як чинне законодавство передбачало її зниження з початку наступного року. Також новий закон передбачає зниження «зеленого» тарифу для СЕС з початку наступного року на 25% і ВЕС – на 10%. Пілотний аукціон має відбутися не пізніше 31 грудня 2019 року, місцем для проведення аукціонів пропонується визначити електронну торгову систему ProZorro. Період надання гарантованого тарифу на відпуск е / е переможцю аукціону – 20 років. Проект передбачає, що розмір квот, які будуть виставлені на аукціон, стверджує «Кабінет міністрів України» за поданням Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Протягом перших трьох років для ВЕС і СЕС планують виділяти по 30% квот, після – мінімум, 15%.
За словами Сергія Шпака, система «зелених» аукціонів дозволить не тільки встановити реальну справедливу ринкову ціну на «чисту» електроенергію, але і сформувати конкуренцію між гравцями ринку, а також надати гарантії інвесторам і фінансовим установам по реалізації проектів біоенергетики.

Заповніть форму