Біогаз – найперспективніший сегмент «зеленої» енергетики України

Біогаз – найперспективніший сегмент «зеленої» енергетики України

Створення потужностей для отримання енергії з альтернативних джерел у всьому світі стало частиною нової філософії, яку ще називають «зеленою» економікою. Вона базується на стимулюванні вкладень в створення потужностей для отримання екологічно «чистої» енергії з відновлюваних джерел. Україна також знаходиться в світовому тренді активного розвитку відновлюваної енергетики. «Дана галузь нині є однією з найбільш інвестиційно привабливих в країні», – зазначив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, під час прес-конференції компанії Ecodevelop, присвяченій відкриттю біогазової станції «Бзів».

Загальносвітовий тренд на отримання «чистої» енергії підтверджується статистикою. Так, за даними звіту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA, сукупний обсяг світових потужностей для отримання енергії з відновлюваних джерел за попередній рік збільшився на 7,9% і досяг 2351 ГВт до кінця 2018 р. І, незважаючи на те, що Україна в даному напрямку робить перші кроки, у нас в країні на кінець 2018 року обсяг потужностей, що генерують «чисту» енергію, склав 2240 МВт, що в 1,5 рази більше, ніж в кінці 2017 г. Це говорить про темпи зростання, що перевищують світові, що демонструє інвестиційну привабливість галузі. Зокрема, згідно з даними агентства промислових досліджень Bloomberg New Energy Finance, в об’єкти відновлюваної енергетики в минулому році в Україні було інвестовано понад 730 млн євро. І з кожним роком цей показник буде збільшуватися, оскільки в країні є значний потенціал для зростання.

Для прикладу, частка світових потужностей ВДЕ в загальній енергетичній потужності становить 30%, в той час як в Україні це значення поки що становить лише 3%. Тобто протягом наступних 10 років в Україні буде спостерігатися активне вкладення коштів у відновлювані джерела енергії, особливо в виробництво біогазу.

«Україна, як аграрна країна, має значні сировинні ресурси для розвитку виробництва біогазу з відходів сільського господарства та харчової промисловості, а також твердих побутових відходів. До того ж, біогаз є найбільш екологічним відновлюваним джерелом енергії», – пояснює переваги цього виду «зеленої» енергетики директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак. Перспективи зростання інвестицій в біогаз підтверджує Юрій Шафаренко, директор Департаменту поновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. За його словами, на кінець 1 кварталу 2019 року в Україні запущено 37 біогазових установок, потужністю більше 50 МВт, які використовують в якості сировини як сільськогосподарські, так і побутові відходи.

Заповніть форму