Якісне дослідження – запорука економічної ефективності та прибутковості біогазової станції

Якісне дослідження – запорука економічної ефективності та прибутковості біогазової станції

У кожного агропромислового господарства або підприємства харчової промисловості є безліч питань, які потребують вирішення. І одними з перших в цьому списку – це проблеми, пов’язані з енергозабезпеченням та утилізацією або переробкою відходів. На сьогодні найбільш ефективним способом вирішення даних питань є будівництво біогазової станції, яка зможе переробляти відходи в електроенергію, тепло і добрива для власних потреб або реалізації. Але кожен керівник розуміє, що створення біогазової станції – досить складний проект, який краще довірити фахівцям, що мають досвід реалізації таких об’єктів в Україні.

Зокрема, компанія Ecodevelop володіє практичним досвідом створення «під ключ» і експлуатації біогазових станцій. Тому фахівці компанії радять перед прийняттям рішення з приводу будівництва біогазової станції організувати якісне дослідження. «Якщо цього не зробити до початку роботи над проектом, в майбутньому можуть бути великі збитки, а зупинити роботу станції вкрай складно», – зазначає Михайло Лободін, технічний директор компанії Ecodevelop. При цьому необхідно враховувати, що кожен проект має свою специфіку. «Отже, в кожному окремому випадку необхідний індивідуальний підхід, який дозволить створити ефективну біогазову станцію відповідно до цілей Замовника», – говорить Сергій Шпак, директор компанії Ecodevelop.

Для початку необхідно зробити попередній аналіз, який дозволить визначити необхідну потужність, прогнозну вартість і планові терміни окупності біогазової станції. Так, за даними експертів біогазової галузі України, по вже введеним в експлуатацію проектам, «питома вартість 1 кВт створюваної електричної потужності становить від 2500 до 3500 євро, – коментує Георгій Гелетуха, глава правління громадської спілки “Біоенергетична асоціація України”– І чим більше загальна електрична потужність біогазової станції, тим нижча вартість 1 кВт створюваної енергії». Тому вигідно створювати біогазові станції потужністю від 1 МВт і більше. Для таких об’єктів при поточному розмірі «зеленого» тарифу, термін окупності біогазової установки в середньому становить від 5 до 7 років. Крім цього економічна ефективність проекту буде залежати від наявності власної сировини або собівартості привізної, а також ефективності використання та можливості реалізації продуктів, вироблених станцією (електро та теплова енергія, добрива).

Дане якісне первинне дослідження не тільки допоможе створити діючий проект, але і дозволить підвищити економічну ефективність та прибутковість біогазової станції.

Заповніть форму