Швеція повністю перейде на енергію з відновлюваних джерел

Швеція повністю перейде на енергію з відновлюваних джерел

Розвиток сучасного світу відбувається згідно певних законів, один з яких стосується повного переходу на відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Першою країною, яка на державному рівні поставила собі за мету вже до 2040 року повністю перейти на «зелену» енергію є Швеція.

Україна також має великий потенціал для виробництва енергії з відновлюваних джерел. «Зокрема, в нашій країні є всі ресурси для виробництва біогазу та біодизеля (з відходів сільського господарства, стічних вод і полігонів ТБО), твердого біопалива (з соломи та лушпиння соняшника)», – підкреслює Сергій Шпак, директор компанії Ecodevelop.

За даними доповіді шведського енергетичного агентства Еnergimyndigheten, згідно всіх проаналізованих сценаріїв повного переходу на ВДЕ, в країні до 2040 року буде вироблятися 180 ТВт електроенергії з ВДЕ, з яких 160 ТВт використовуються для внутрішнього споживання і 20 ТВт планується експортувати в інші країни. У процесі переходу планується зробити ставки на гідроенергетику, вітрову енергію, а також сонячну і біоенергію (в основному біопаливо). За підрахунками експертів в загальному обсязі виробленої електроенергії частка гідроенергії складе близько 40% (70 Твт), вітрової енергії – також приблизно 40-50% (70-90 Твт), а інші 10-20% (20-40 Твт) будуть покриватися за рахунок використання сонячної енергії, а також збільшення вироблення електроенергії та тепла з біопалива.

Хоча Україна знаходиться ще на початку свого шляху, тенденція переходу на «зелену» енергетику буде посилюватися і в нашій країні, шляхом підвищення частки енергії, що отримується з відновлюваних джерел. При цьому, як зазначає Сергій Шпак, швидкість розвитку даного сегменту енергетики в Україні безпосередньо залежить не тільки від політичної волі в країні, але й від вкладу кожного гравця біоенергетичної сфери.

Заповніть форму