КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У «SEF-2018 KYIV»

КОМПАНІЯ ECODEVELOP ВЗЯЛА УЧАСТЬ У «SEF-2018 KYIV»

16-19 жовтня 2018 року в Києві відбулись найбільші в Східній Європі бізнес-події, присвячені відновлюваним джерелам енергії, новітнім енергетичним технологіям та енергоефективності, а також останнім світовим і локальним трендам в сфері сталої енергетики: 10-й Міжнародний Форум і Виставка Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи «SEF-2018 KYIV». Організатором «SEF-2018 KYIV» був Центр Інноваційного Бізнесу (IB Centre), який понад 10 років є продюсером найбільших в регіоні подій у сфері сталої енергетики та високих технологій. Партнерами даної події виступили: Асоціація «Енергоефективні міста України», «Huawei», «kNESS», «Jinko Solar», «Photomate», «JA Solar», «Helios Strategia», «Solar Steelconstraction», «US Solar».

Учасниками події «SEF-2018 KYIV» стали понад 500 делегатів, 50 спікерів з 30-ти країн світу, понад 85 компаній, які представили новітнє обладнання, інноваційні технології та рішення, сервіси для індустрії біоенергетики, сонячної енергетики, вітроенергетики, енергоефективності та об’єктів енергетичної інфраструктури, а також понад 3 000 відвідувачів виставки.

Від компанії Ecodevelop у заході взяв участь директор Сергій Шпак.

SEF-2018 KYIV

У перший день події «SEF-2018 KYIV» відбулася церемонія нагородження найкращих проектів SEF AWARDS (Tech Energy Competition) 2018 на щорічному конкурсі проектів у сфері сталої енергетики Центральної та Східної Європи.

Крім цього, в рамках Виставки «SEF-2018 KYIV» ключовими гравцями ринку проведено ряд тематичних семінарів. Вони зібрали підприємців, зацікавлених в організації бізнесу в сфері відновлюваної енергетики, а також будівництві власних енергетичних об’єктів.

SEF-2018 KYIV

Організатори заходу акцентували увагу на тому, що активний розвиток технологій у сфері енергетики та сприятливі інвестиційні умови для реалізації «зелених» проектів в Україні створюють нові можливості для девелоперів, виробників, постачальників, сервісних компаній та банків у всіх сегментах ринку.

Тенденції розвитку сталої енергетики у Східній Європі

На форумі висвітлювались тенденції та проблеми розвитку сталої енергетики у Східній Європі: механізми державної підтримки енергоефективності на підприємствах; вплив глобальних трансформацій енергетичної системи: енергозбереження, розподілена генерація, штучний інтелект і технології блокчейн, як нові складові енергоринку; інфраструктурні та фінансові перешкоди для розвитку відновлюваної енергетики в Україні; переваги та ризики інвестицій у проекти сонячної енергетики, технології та інновації; економічні та законодавчі стимули формування ринку рішень і сервісів у сфері енергоефективності в Україні; приклади успішних проектів та бізнес-моделей у сфері енергоефективності; правова сторона девелопменту, фінансування та страхування проектів сталої енергетики та системи Vehicle-to-grid (V2G) – обмін енергією між будинком та електромобілем.

Цьогорічним акцентом форуму «SEF-2018 KYIV» стало обговорення практичної реалізації заходів з впровадження об’єктів відновлюваної енергетики. Розглядалось яким чином кожен може зробити свій будинок енергоефективним; з чого починати і як розвивати свій ВДЕ-бізнес; як правильно обирати і встановлювати сучасне обладнання; кого залучати зі спеціалістів; як розрахувати пасивний дохід та врахувати «зелений» кредит домовласникам і приватним підприємцям. На конференції «Відновлювана енергетика для домогосподарств» експерти галузі поділились дієвим досвідом з відвідувачами.

SEF-2018 KYIV

Далі слово мав Голова парламентського комітету з промислової політики та підприємництва Верховної Ради України Віктор Галасюк. Він виділив 5 ключових пріоритетів, які, на його думку, допоможуть досягти Україні повної енергетичної незалежності. Серед них – розвиток «зеленої енергетики», масштабна енергомодернізація, розвиток власного видобутку і власної нафтопереробки, та «енергетичний безвіз».

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко підкреслила, що в України є всі можливості аби досягти 25% «зеленої генерації» у загальному енергобалансі до 2030 року. За її прогнозами, у 2030-2035 рр. атомна енергетика перестане бути дешевою як сьогодні. Стала ж енергетика буде, як і зараз, справжнім драйвером розвитку економіки України.

 Стала енергетика в структурі енергопостачання

Директор ДП «Енергоринок» Юрій Гнатюк зазначив, що, за їхніми даними, стала енергетика невідворотно займає важливе місце в структурі енергопостачання. Так, кількість договорів електропостачання з ВДЕ за 2017-2018 роки зросла на 115%. З 556 договорів купівлі-продажу електричної енергії 278 – це договори з ВДЕ.

За словами Андрія Кравця, першого заступника Голови правління АБ «Укргазбанк», за два роки банком профінансовано 132 проекти загальною потужністю 352 МВт за «зеленим» тарифом.

Як повідомили у Держенергоефективності України, вже запрацював ринок ЕСКО – на сьогодні укладено 200 контрактів на 200 млн. євро.

В оприлюдненому звіті Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ) містяться дані, що за 8 місяців поточного року електростанціями, що працюють за «зеленим» тарифом, вироблено 1841,2 млн кВт*год (минулого року за аналогічний період було вироблено 1388,7 млн кВт*год). 43% «зеленої» електроенергії – це внесок СЕС, 39% – ВЕС, та по 9% – установок на біомасі, в т.ч. і біогаз, і 9% – малих ГЕС.

SEF-2018 KYIV

У звіті від Міжнародної асоціації ВДЕ International Renewable Energy Agency (IRENA) містяться прогнози та аналіз ринку зберігання електроенергії в різних накопичувачах. Очікується, що зберігання енергії в стаціонарних акумуляторних ESS зросте в 2030 р. від існуючих 2 ГВт до 235 ГВт. За прогнозами фахівців, до 2030 р. в кожній області України будуть створені локальні децентралізовані енергетичні системи. Їхню стабільність забезпечуватимуть високопотужні накопичувачі енергії ESS та віртуальні регулятори на основі технології блокчейн.

За результатами конференції та тренінгу учасниками був зроблений наступний висновок – стала енергетика стрімко розвивається в Україні та світі, спостерігається значний приріст нових проектів та потужностей, попит на знання та практичні навички в галузі зростає.

Продовжуючи мотивуючу тему про RE100, Генеральний секретар Всесвітньої вітроенергетичної асоціації (WWEA) Стефан Ксангер запевнив, що досягти 100% відновлюваної енергетики цілком можливо, адже для цього є всі технології.

Прогноз змін енергетичного ландшафту України на «SEF-2018 KYIV»

Директор компанії «IB Centre Europe», голова оргкомітету 10-го Міжнародного Форуму та Виставки Сталої Енергетики Центральної та Східної Європи SEF 2018 KYIV Віталій Давій зробив прогноз змін енергетичного ландшафту України. Він вважає, що потужності відновлюваних джерел електроенергії зростуть в Україні до 2030 р. в 9-10 разів і перевищать 12 ГВт. Віталій Давій відзначив, що активна фаза розвитку ринку сталої енергетики в Україні розпочалась із затвердження механізму «зеленого» тарифу у вересні 2008 року. Кількість нових гравців, ідей, проектів та викликів постійно зростає. Сприятливий зелений тариф дає можливість створювати, будувати та інвестувати. Сьогодні найбільші міжнародні енергетичні компанії проводять фундаментальні дослідження та розробляють проекти, мета яких – об’єднати споживачів в одну децентралізовану систему.

Можливості та енергетичний потенціал України на міжнародній арені розкрив директор із комерційних та юридичних питань компанії «RECOM» Нарек Тунян.

SEF-2018 KYIV

Галузь сталої енергетики та місію RE100 підтримала народна артистка України, Амбасадор відновлюваної енергії в Україні Руслана Лижичко. Вона закликала кожного приєднуватися і брати участь у її розвитку. «Для мене renewable energy – це глобальна місія кожного з нас. Тому що енергія – це продукт №1 в нашому житті. Зміна ментальності людей, культура енергії та відношення до неї – все це повністю змінить світ. Глобально необхідно, щоб всі асоціації та інституції об’єднувалися під загальну місію RE100. Renewable Energy – це єдина енергія майбутнього, демократична технологія, яка дасть людині повний шлях від споживача до виробника.» – переконана Руслана Лижичко.

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики

Зріст інвестицій в проекти сталої енергетики підтвердив виконавчий директор по Близькому Сходу, Північній Африці та СНД компанії «Suntech Power» Дімітріс Тітопулос. За його прогнозом до 2040 року в розвиток відновлюваних джерел енергії буде інвестовано 12 трлн доларів. З них 3,9 трлн – сонячна енергетика, 2,9 трлн – вітрова енергетика, 5,16 трлн – інші ВДЕ.

Стала енергетика впевнено рухається в напрямку діджитилізації і попит на більш автоматизовану роботу проекту зростає. Інноваційне рішення серед інверторів на прикладі продуктів Fusion Solar представила компанія «Huawei (Photomate)».

В свою чергу Мауро Рівола, директор з продажів «Ingeteam», презентував новітню діджитал-технологію «INGECON SUN EMS Tools». Це додаток, який встановлюється на комп’ютер і дає можливість проводити моніторинг та налаштування систем енергоспоживання. Які, в свою чергу, контролюються радою «INGECON SUN EMS».

Стосовно біопаливної галузі в Україні, прогноз з розвитку ВДЕ у секторі теплопостачання окреслив директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха. За його словами, згідно з Енергетичною стратегією України, до 2035 року будемо мати близько 97 000 робочих місць, 24 000 МВТ тепла, 1 780 МВт електроенергії, а частка ВДЕ займатиме 40%.

Асоційований директор департаменту електроенергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна зауважила, що Європейський банк в Україні сумарно інвестував в 11 проектів сонячної, вітрової та біоенергетики, потужністю 190 МВт та загальною вартістю 123,5 млн євро.

Заповніть форму