Підбір майданчиків для біогазових станцій

Коли підприємство або населений пункт вирішують побудувати біогазову станцію, одразу виникає питання: як правильно підібрати місце для будівництва? І відповісти на нього не так вже і просто, оскільки в оптимальній точці на карті повинен зійтися цілий ряд факторів.

Мінімальні витрати на логістику

Логічно розташувати станцію якомога ближче до сировинної бази. Якщо передбачається збір відходів з декількох точок – в центральному відносно них положенні, або ближче до основного постачальника.

Передбачте нештатні ситуації перебоїв з постачанням сировини, продумайте можливі альтернативи поблизу. Зупинка роботи біогазового ферментатора загрожує загибеллю анаеробних бактерій, а отже – втратою робочих якостей.

Наявність інфраструктури

Електромережі, газорозподільні мережі, дороги для підвозу сировини і вивезення можливої продукції, водопостачання – все, що потрібно для нормальної роботи підприємству. Далеко не кожен підходящий майданчик для біогазового комплексу в Україні має відразу всю інфраструктуру. Якщо інші фактори впливовіші за таку незручність, спробуйте її організувати.

Геологічні характеристики місцевості

Роботи по отриманню біогазу в установках не можуть проводитися на часто затоплюваній ділянці або на нестійкому ґрунті. Це загрожує як мінімум руйнуванням станції, як максимум – потраплянням субстрату в підземні води та їх забрудненням. На щастя, в силу стабільної сейсмічної обстановки підбір майданчика в Україні дещо спрощується.

Достатня дистанція від інших промислових об’єктів і населених пунктів

Біогазова станція, по-перше, в силу наявності метану, це пожежо- і вибухонебезпечний об’єкт. По-друге, навіть найсучасніші системи очищення повітря не завжди здатні відфільтрувати нешкідливі, але пахучі домішки.

Щоб попередити конфлікти з місцевими жителями, враховуйте домінуючий напрям вітру над майданчиком.

Достатній розмір ділянки

Хоча універсальної формули визначення розміру не існує, для успішної роботи станції на майданчику для біогазового комплексу все-таки потрібно вмістити:

  • бункер (и) для сировини
  • ферментатор (и)
  • газгольдер (и)
  • бункер (и) для дігестату

І це тільки необхідний мінімум. Але ж на основі станції можна організувати ще електро- або теплогенерацію, виробництво добрив, очищення біогазу до біометану з подальшим зрідженням і тому подібні додаткові процеси. Вибір ділянки повинен враховувати площу (яка нерідко навіть більше потрібної для отримання власне біогазу) і для них.

Близькість споживачів тепла, якщо біогазова станція його виробляє

Теплову енергію нерентабельно транспортувати на великі відстані. Якщо підприємство-постачальник сировини одночасно і споживач тепла, то це завдання успішно вирішується на етапі обліку логістики. Нерідкі, однак, і проекти з обігрівом зовсім інших локацій (теплиць, виробничих приміщень). В такому випадку можна або побудувати біогазовий комплекс ближче, або винести до нього теплоємні об’єкти.

Як бачимо, підбір місця роботи станції – завдання, що вимагає справжньої експертності. Консультації фахівця з питання, де ж побудувати біогазовий комплекс, коштують дорого. Не економте, краще один раз замовити якісне дослідження і вибір ділянки, ніж згодом нести постійні втрати від неоптимальної логістики та / або ремонту.

Звертаючись до компанії Ecodevelop, щоб підібрати місце для будівництва в Україні, Ви отримуєте повний порівняльний аналіз ділянок за ключовими показниками:

  • топографічні і геологічні дані
  • юридичний статус
  • можливість приєднання до електромережі
  • потенційні споживачі тепла
  • логістика переміщень сировини
  • реалізація додаткових виробничих опцій

У кожному конкретному випадку ми здійснюємо підбір майданчика, що максимально відповідає потребам клієнта.

Заповніть форму