Проектування біогазових станцій

Біогазові установки є складними інженерними об’єктами, які вимагають капітальних інвестицій і системного підходу в будівництві та експлуатації. Перш ніж розробляти проект біогазової станції, майбутньому власнику потрібно:

 • ретельно оцінити стартові умови (вид і склад субстрату, періодичність отримання, вартість доставки і т.п.);
 • визначити бажаний кінцевий результат роботи станції (виробництво біогазу, генерація електроенергії та тепла, виробництво органічних добрив, утилізація наявних відходів);
 • виходячи з перших двох параметрів, обрати оптимальний тип станції.

Зрозуміло, що це краще робити з компетентними та досвідченими інженерами й біотехнологами. Україна в достатній кількості забезпечена такими фахівцями. Компанія Ecodevelop пропонує комплексне проектування “під ключ”, від консультацій до робочої документації, втілюючи ідею клієнта в готовий до реалізації проект.

Вибір типу біогазового комплексу

Кожен проект отримання біогазу індивідуальний. Біогазова станція на соломі буде істотно відрізнятися від працюючої на гної і оснащенням, і ціною.

Задумавши встановити біогазовий комплекс, спочатку визначитеся з відповідями на наступні питання:

 • Яка мета отримання біогазу в Вашому випадку?

Можна виробляти біогаз – і використовувати його на потреби власного виробництва або господарства. А можна за допомогою когенератора генерувати тепло і електрику. Відпрацьований субстрат можна використовувати як органічне добриво. Якість постановки цілей зумовлює успіх проекту.

 • Який обсяг фінансів ви готові виділити на проектування, будівництво та експлуатацію біогазового комплексу?

Компанія Ecodevelop рекомендує: перш ніж починати власне проектування, замовте передпроектний аудит підприємства. Результати аудиту виявлять реальні фінансові можливості та необхідність залучення зовнішніх інвестицій. Врахуйте, що термін окупності біогазових установок становить, як правило, 5-7 років.

 • В яких кліматичних умовах буде працювати станція?

Як ми пам’ятаємо, для отримання біогазу використовують мікробні культури. А вони живуть і працюють в досить вузькому діапазоні температур. Отже, ферментерам може бути потрібен підігрів або, навпаки, охолодження. Так як Україна має клімат з декількома зонами і вираженою сезонністю, проектування біогазових станцій обов’язково має їх враховувати.

 • Яку сировину необхідно переробляти? В яких кількостях? Наскільки регулярно?

Вид ферментації (суха або волога), попередня підготовка (термічна, хімічна або механічне подрібнення), режим подачі (безперервний, циклічний), обсяг і структура ферментатора (горизонтальний, вертикальний, витіснювальний і т.д.) – ось лише деякі з залежних від сировини аспектів отримання біогазу.

Визначивши тип об’єкту, що проектується, і погодивши умови фінансування, можна починати розробку власне проектної документації.

Стадії проектування біогазової станції

1. Концепція

Спираючись на отримані стартові дані, інженери розробляють концептуальний проект майбутньої біоенергоустановки. У ньому прописані ключові технічні рішення, і ідея станції отримує конкретні риси.

На етапі створення концепції опрацьовують питання як організації техпроцесу, так і планування будівель, визначаючи:

 • підсумкові розміри станції і окремих будівель
 • кількість і типологію встановленого обладнання
 • логістичну схему поставок сировини, відведення біогазу та вивантаження дігестата
 • терміни будівництва
 • кошторис будівництва
 • і, врешті-решт, те, як буде виглядати готовий біогазовий комплекс

Для клієнтів в Україні компанія Ecodevelop надає концептуальні проекти найвищої якості, що виконуються нашими технологічними партнерами Krieg & Fischer Ingenieure GmbH. Досвід роботи цього німецького інженерного бюро в області біогазу включає проектування понад 150 станцій в 20 країнах світу, від простих рішень для фермерських господарств до складних багатостадійний процесів переробки відходів харчової промисловості.

2. Адаптація

Щоб отримати дозвіл державної будівельної експертизи на початок будівництва, проектна документація повинна відповідати вимогам українського законодавства.

Експерти компанії Ecodevelop адаптують концептуальний проект під українські норми, доводячи його до проектної стадії «П» згідно ДБН А.2.2-3-2014. Результатом їх роботи стає оперативний розгляд документів Державної архітектурно-будівельною інспекцією.

3. Робоча документація

Завершується проектування біогазових станцій написанням робочої документації (РД) – повного і детального опису об’єкту. Всі будівельно-монтажні роботи виконують в суворій відповідності з РД.

У робочій документації визначають:

 • конкретні моделі ферментаційного та допоміжного обладнання
 • конкретні види використовуваних будівельних виробів і матеріалів
 • будівельні та оздоблювальні роботи в порядку їх виконання
 • локальні точні кошториси по кожній ділянці робіт.

Пройшовши всі стадії, Ви отримуєте повністю готовий проект, виконаний під Ваші потреби.

Вартість і терміни розробки проекту біогазового комплексу залежать від рівня складності. Виходячи з нашого досвіду, проектування займає від трьох до шести місяців.

Компанії-партнери Ecodevelop і Krieg & Fischer Ingenieure GmbH гарантують працездатність біогазових установок, побудованих згідно з проектом.

Заповніть форму