Сприяння в залученні фінансування

Реалізація проектів отримання біогазу в Україні включає в себе дороге проектування і великі фінансові витрати на етапі придбання ділянки, обладнання та будівництва. Професіонали команди Ecodevelop допомагають залучити сторонніх інвесторів і пропонують кілька способів фінансування.

Ці способи обговорюються з замовником, з них вибирають найбільш підходящі сценарії інвестування в залежності від вимог і власних можливостей клієнта. У будь-якому випадку замовник фінансує не менше 30% вартості проекту, частка інвесторів і / або кредиторів складає не більше 70% бюджету.

Найбільш витратні статті – це покупка ділянки й обладнання. У цьому випадку велике значення має правильний розрахунок вартості майданчика і грамотний підбір обладнання. Наші експерти готові надати професійну допомогу в цих питаннях.

Способи залучення інвестицій

Для залучення фінансування ми пропонуємо ознайомитися з наступними можливостями.

  1. Кредит на реалізацію проекту.
  2. Придбання обладнання в лізинг.
  3. Входження стратегічного інвестора.
  4. Портфельні інвестиції.

Нижче розглянемо ці сценарії трохи докладніше.

Кредитні програми вітчизняних банків і міжнародних організацій вимагатимуть від замовника наявності якісно підготовленої фінансової документації, в тому числі за МСФЗ (міжнародні стандарти фінансової звітності), позитивної кредитної історії, а також застави або фінансових гарантій. Будуть потрібні значні кошти на оплату першого внеску (30% від суми кредитування), комісій банку, оцінку вартості ділянки та інші операційні витрати. Позитивним моментом є те, що замовник може скористатися програмами розвитку “зеленої” енергетики з більш м’якими умовами і наявністю пільгових періодів. За умови своєчасного погашення боргу біогазовий комплекс залишається в одноосібному володінні замовника.

Придбання виробничого обладнання в лізинг – це ще один спосіб фінансування. Він підходить для тих, хто в змозі самостійно оплатити вартість ділянки, фінансувати будівельні та пуско-налагоджувальні роботи, і вести подальшу експлуатацію об’єкта. Потрібно пам’ятати, що придбане в лізинг обладнання є заставою, тому до повної виплати вартості на нього накладаються певні обмеження. Для стабільно працюючого підприємства це один з найзручніших способів фінансування.

Залучення стратегічного інвестора виправдано для тих підприємств, хто не розглядає роботу станції як засіб отримання прибутку, не готовий керувати нею власними силами та концентрується на основному виді діяльності. По суті, в управління своїм бізнесом ви допускаєте стороннього інвестора з повною або частковою передачею прав. В цьому випадку ви не витрачаєте власних грошей, позбавляєтеся відходів від основного виробництва, дбаєте про екологію, але ризикуєте втратою всієї своєї справи. Тут дуже важливе ретельне опрацювання юридичних аспектів співпраці, у чому наші юристи готові допомогти.

Фінансування будівництва з залученням портфельного інвестора дає набагато більше свободи для маневру. У цьому випадку інвестор стає власником частини акцій вашого підприємства і за свій рахунок проводить роботи по проекту одержання та переробки біогазу. Згодом ви можете викупити його акції або знайти інших інвесторів на тих же умовах. Ризик втрати всього бізнесу набагато менший, фінансові витрати невеликі, проте для цього може знадобитися багато часу на пошук і узгодження всіх умов співпраці.

Хто може бути інвестором будівництва біогазового комплексу?

Фінансування будівництва може бути надано:

  1. Українськими банками. Серед них Укргазбанк, ПроКредит, Ощадбанк і інші.
  2. Міжнародними фінансово-кредитними установами (EBRD – Європейський банк реконструкції та розвитку, EIB – Європейський інвестиційний банк, IFC – Міжнародна фінансова корпорація, що входить в структуру Світового банку), NEFKO (НЕФКО – назва Північної екологічної фінансової корпорації).
  3. Інвестиційними фондами (GGF – “Зелений фонд для зростання” є спеціалізованим фондом, який підтримується Європейською комісією і покликаний підвищити енергоефективність та відновлювальні джерела енергії в сусідніх країнах, GEEREF (Global Energy Efficiency and Renewable Energy Fund – глобальний фонд енергоефективності та поновлюваних джерел енергії ), OPIC – Корпорація приватних закордонних інвестицій, агентство при Уряді США) та іншими).
  4. Експортно-кредитними агентствами.
  5. Окремими інвесторами.

Компанія Ecodevelop також готова взяти участь у фінансуванні проекту в розмірі 10-15% від кошторису. Це дає вам додаткову гарантію якості розробки бізнес-плану та ефективності роботи обладнання. Ми зацікавлені в безперебійній та продуктивній роботі станції, допомагаємо налагодити стабільне виробництво, контролюємо дотримання бюджету та термінів будівництва, забезпечуємо поставку високотехнологічного обладнання за найкращою ціною в Україні.

Замовивши розробку бізнес плану або проект виробництва відновлюваних джерел енергії в компанії Ecodevelop, ви отримуєте не тільки пакет документів, але і надійного партнера по бізнесу.

Більш детальну інформацію ви зможете знайти в статті Фінансування. Наші гарантії – Ваш успіх!

Заповніть форму