Біогазові технології для очищення стічних вод

Біогазові технології для очищення стічних вод

Для очищення стічних вод і утилізації органічних відходів (активного мулу і первинних опадів), з метою отримання біогазу і подальшим отриманням електричної і теплової енергії, існують такі стадії:

Механічна стадія. Стічні води, які потрапляють на станцію за допомогою механічних сіток і сит, очищаються від великих твердих частин (пластик, скло і т.д.). За допомогою пісколовок очищається від піску, шлаку, битого скла і т.д. Утворені тверді частини вивозяться на полігон ТПВ для подальшої утилізації.

Біологічна і фізико-хімічна стадія. Далі стічні води надходять в первинний відстійник, де відбувається поділ води і первинного сирого осаду. Первинний осад подається в метантенки, де відбувається процес анаеробного зброджування і утворення біогазу. Відокремлена вода надходить в аеротенк, де методом аерації відбувається подальша біохімічна очистка стічних вод. Після аеротенка, стічні води надходять у вторинний відстійник, де відбувається осаджування активного мулу. Надлишок активного мулу, також використовується як сировина для отримання біогазу. Після вторинного відстійника, вода проходить через ультрафіолетовий опромінювач, де відбувається остаточне очищення і дезинфекція стічних вод, які потім скидаються в водойму.

Після проходження циклу анаеробного зброджування первинних сирих опадів і активного мулу утворюється біодобриво, яке не може бути використане в сільському господарстві, але може бути використано для озеленення територій, парків, скверів, зелених зон.

 

 

Заповніть форму