Терміни окупності біогазових комплексів

Терміни окупності біогазових комплексів

Окупність біогазових комплексів – мабуть, головне питання, яке цікавить всіх, чия діяльність пов’язана з виробництвом біогазу. Від відповіді на нього залежать економічні показники діяльності замовників.

Інвестор, який вкладає гроші в біогазові проекти, хоче бачити чітку картину повернення своїх коштів і оцінити ризики неповернення вкладень. Для компанії-підрядника точний розрахунок термінів окупності проектів дає можливість правильно спроектувати об’єкт. Це в кінцевому підсумку призводить до зміцнення ринкових позицій.

Питання про те, як порахувати окупність біогазових комплексів і які чинники на неї впливають, розглянемо в цій статті.

Навіщо потрібен біогаз?

Біогаз – це продукт анаеробної переробки органіки. Сировиною можуть бути майже будь-які рослини і залишки їх переробки, відходи тваринництва і харчової промисловості, відходи життєдіяльності людей та тварин. Цінність біогазу полягає в метані, що міститься в ньому і концентрація якого сягає до 70%.

Біогаз, завдяки метану, використовується як джерело енергії в теплових установках і електростанціях. Побічним продуктом є концентровані органічні добрива, що не містять паразитів, насіння рослин і інших домішок. Для підприємства продукування власного метану означає повну енергетичну незалежність. Біогаз використовують для обігріву приміщень, виробництва електроенергії для власних потреб і навіть для продажу в загальну електромережу. Таким чином підприємство отримує додатковий дохід. Залишки переробки сировини служать відмінним добривом, яке продають або використовують в рослинництві. Зникає необхідність витрачати кошти на збір і захоронення відходів основного виду діяльності, що особливо важливо для тваринницьких ферм. Поліпшується екологія місцевості.

Всі ці прямі та непрямі вигоди слід враховувати при проектуванні і будівництві біогазової станції.
Як порахувати собівартість вихідної органіки, які ризики необхідно закладати, щоб план був економічно вигідним – знають експерти компанії Ecodevelop.

Фактори, що впливають на окупність біогазових комплексів

Біогазові проекти вимагають ретельного вивчення десятків факторів. У них задіяні технології, на ефективність яких впливають різні змінні:
● склад вихідних матеріалів (рослинні, тваринного походження, харчові відходи і т.д.);
● способи зміни складу сировини (змішування різних видів, перехід з рослинного на тваринницькі відходи і т.п.);
● якість сировини;
● доступність і регулярність його поставок.

Для будівництва біогазових комплексів важливо враховувати характеристики обладнання, вартість вихідних матеріалів і транспортування до місця переробки.

На прибутковість біогазових комплексів безпосередньо впливають розрахункові показники реалізації продуктів роботи біогазової установки. Це електроенергія і теплова енергія, що отримується при переробці сировини, а також концентровані і очищені органічні добрива. Якщо електроенергія або тепло витрачаються на власні потреби підприємства, слід враховувати економію, яка утворюється внаслідок відмови від покупки енергоносіїв на стороні.

Очищені та концентровані добрива збільшують продуктивність рослинницького господарства. Підвищення врожайності позначається на зростанні доходів і впливає на економічну ефективність.
Щоб розрахувати окупність біогазових комплексів, слід брати до уваги мінімальні показники та песимістичні очікування.

Компанія Ecodevelop враховує вплив негативних факторів і розробляє реальні та ефективні біогазові проекти. Ми дотримуємося політики відкритості при розробці та веденні проекту, чесно і чітко вказуємо на можливі джерела проблем і допомагаємо знайти шляхи їх вирішення. Наша компанія аналізує біогазові проекти, реалізовані іншими підрядниками, ретельно розбирає кожен випадок і помилки, допущені в процесі проектування, будівництва й експлуатації.

Терміни окупності проектів з вироблення біогазу

За словами Юрія Епштейна, директора Акорд ЛТД, експерта в галузі альтернативної енергетики, економічна ефективність діючих на даний момент в нашій країні сільськогосподарських програм з отримання біогазу дуже невисока. Жодна з них не має задовільного терміну окупності інвестицій.

“В Україні, в умовах перманентної політичної та економічної нестабільності, прийнятні терміни окупності проектів складають не більше 5-7 років, в ідеалі – до 3-х років”.

Як порахувати економічну ефективність? Це завдання ви сміливо можете довірити нам, досвідченим професіоналам компанії Ecodevelop. Тільки володіючи технологіями розрахунку показників ефективності, знаючи і розуміючи всі нюанси і особливості технологічного процесу, можна отримати реальні показники окупності біогазової станції.
У доповіді “Про стан і перспективи розвитку біоенергетики в Україні” Георгія Гелетухи, голови правління Біоенергетичної асоціації України, були розглянуті біогазові проекти на різній сировинній базі та різних умовах фінансування. Як вказує автор, в залежності від сировини та потужності когенеруючих установок, розрахункові терміни окупності програм становлять від 1,9 до 5,3 року. Інвестування в біогазові станції – це внесок в розвиток бізнесу, зміцнення його позицій, повна енергонезалежність та диверсифікація ризиків.

Методи зменшення термінів окупності проектів

Головна небезпека для біогазових комплексів полягає в забезпеченні достатніх обсягів сировини потрібної якості. Наприклад, неврожай або знищення посівів енергетичних рослин приведуть до проблем з поставками.
Різке зменшення поголів’я худоби дасть той же результат. Далеко не всі негативні наслідки можна передбачити, тому окупність біогазових комплексів повинна ґрунтуватися на реалістичній оцінці прогнозів.

Допомогти в цій ситуації можуть наступні рекомендації:

8. Для розрахунків використовуйте реальні та навіть занижені показники і прогнози.
9. Договори на поставку сировини укладайте на тривалий період.
10. Проведіть технічний аудит.
11. Зробіть попередній аналіз вихідних матеріалів.
12. Консультуйтесь з професіоналами і експертами в галузі альтернативної енергетики.
13. Обов’язково використовуйте страхування бізнес-ризиків.
14. Біогазові проекти довіряйте перевіреним фахівцям, професіоналам компанії Ecodevelop.

Щоб отримати біогаз і зробити роботу станції ефективної, слід виконати ряд умов. Спроектувати і побудувати станцію потрібно з обов’язковою відповідністю суворим вимогам до якості матеріалів, термоізоляції та технологічного обладнання. Не менш важливо виконати пуско-налагоджувальні роботи аж до отримання першого продукту і довести біогаз до потрібної якості перед подачею в когенераційні установки. Енергогенеруючі установки слід вивести на проектну потужність і забезпечити постійний моніторинг основних параметрів роботи біогазової станції.

Технічні та економічні методи, що використовуються компанією Ecodevelop

Компанія Ecodevelop пропонує комплексний підхід і технічні рішення, які гарантують досягнення заданих техніко-економічних параметрів. Для кожного плану на всіх стадіях ми залучаємо нашого генерального партнера – німецьку інжинірингову компанію Krieg & Fischer Ingenieure GmbH. Ця фірма – один з лідерів ринку ЄС.
Компанією Krieg & Fischer Ingenieure GmbH реалізовано понад 150 проектів у більш ніж 20 країнах світу. Її досвід і рівень компетенції гарантують точність і коректність розрахунків.

Директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак підкреслює:

“Наша компанія пропонує власне фінансування в розмірі 10-15% від загальної вартості проекту, щоб знизити ризики і показати нашу зацікавленість в успіху!”

Погодьтеся, часткове фінансування генеральним підрядником – це вагоме підтвердження компетенції та впевненості в успіху.

Для досягнення поставлених цілей ми виконуємо ряд передпроектних досліджень, в тому числі:

● аналіз передбачуваного місця розміщення і геодезичний пошук;
● аналіз сировинної бази та пропозиції по мінімізації небезпеки недопоставок;
● обґрунтування і вибір устаткування.

Наступним етапом стає власне розробка проекту та його втілення. Ми ретельно стежимо за якістю будівництва і застосовуваних матеріалів, виконуємо пусконалагоджувальні роботи і контролюємо якість сировини, одержуваний біогаз і супутні продукти. В процесі проектування вивчаємо сировину і передбачаємо способи переходу на інший вид або суміш.

Чому інвестування в біогазові станції вигідне

Інвестування в біогазові станції для великих сільськогосподарських підприємств вирішує відразу кілька завдань. Одна з найважливіших – це переробка відходів, що є особливо актуальним для тваринницьких комплексів. Витрати на захоронення гною, що забруднює навколишнє середовище і завдає шкоди екологічній обстановці, досягають сотень тисяч. Розумніше витратити ці гроші на спорудження біогазової станції. Біогаз, отриманий в результаті, послужить паливом для опалювальної системи, або буде використаний в інших цілях. Як порахувати терміни повернення інвестицій для вашого проекту, розкажуть інженери компанії Ecodevelop.

Заповніть форму