ВИРОБНИЦТВО ПИВА ТА НАПОЇВ: РАЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ З ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ВИРОБНИЦТВО ПИВА ТА НАПОЇВ: РАЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ З ОЧИЩЕННЯ ВОДИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГІЇ

Для виробників пива та напоїв є значним споживання води в їх виробничих процесах. Більша частина їх загального споживання енергії – це очищення води та стоків. У багатьох країнах світу забезпеченість достатніми обсягами води становить велику проблему, і, як результат, виробничі витрати продовжують збільшуватися.

Саме тому більшість компаній розглядають водозбереження в якості першочергового пріоритету в процесі виробництва. Вони вже почали змінювати своє ставлення до стічних вод – від виробничих відходів до потенційного джерела виробництва відновлюваної енергії та оборотного водоспоживання.

ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГІЯ ЗІ СТІЧНИХ ВОД

Протягом останніх років анаеробне очищення «доросло» до повноцінної технології обробки стоків, яку обирають компанії, що генерують стічні води з високо-органічним складом. Серед них  і виробники слабоалкогольних та негазованих напоїв (чай, кава, фруктові соки і молочні напої), розливні та консервні заводи.

GWE пропонує комплекс анаеробних реакторів ANUBIX ™ (обох типів – UASB і EGSB). Вони являють собою єдину технологію для потреб очищення стічних вод й отримання енергії для заводів, що виробляють пиво і напої. В цих сучасних системах обробки стічних вод використовуються анаеробні бактерії в закритому реакторі для розкладання органічних складових в стічній воді та їх конвертації в біогаз і чистий стік.

Біогаз потім використовується в якості джерела енергії для генерування гарячої води, пари або електрики, тим самим покриваючи деяку частину енергетичних потреб та витрат.

Іншою перевагою такого високого рівня технології є значне скорочення вуглецевого сліду шляхом виключення виділення CO2 в атмосферу. Це можливо як і у випадку використання викопних видів палива замість біогазу, коли застосовується аеробна форма очищення з високим енергоспоживанням, або коли очищення відбувається у відкритій лагуні з виділенням тепличного газу.

Отже, серед головних переваг даних рішень:

  • Генерація та накопичення біогазу, що може використовуватися як вуглецево-нейтральне джерело енергії (для виробництва пари в котельнях; для виробництва гарячої води й електрики, за допомогою комбінованої теплоелектростанції (CHP));
  • Мінімальні експлуатаційні витрати самої установки для очищення стічних вод (WWTP) в порівнянні з аеробними технологіями очистки стоків;
  • Наявність подальших етапів доведення для повторного використання води, таких як мембранний біореактор (MBR) і система зворотного осмосу (RO);
  • Віддалений моніторинг і підтримка в експлуатації і техобслуговуванні;
  • Раціональні та преміальні технології конверсії відходів в енергію.

Звертайтесь до спеціалістів Ecodevelop за консультацією. Ми разом з GWE запропонуємо Вам спеціалізоване рішення, яке дозволить ефективно очищати стічні води та  генерувати біогаз з його переробкою для подальшого отримання більшого прибутку!

Джерело: GWE

Заповніть форму