ВИСОКІ АБО НИЗЬКІ РЕАКТОРИ. ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ КОЖНОГО РІШЕННЯ

ВИСОКІ АБО НИЗЬКІ РЕАКТОРИ. ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ КОЖНОГО РІШЕННЯ

Біогазовий комплекс як комплексне обладнання для отримання біогазу передбачає наявність багатьох складових частин, серед яких й біогазовий реактор. Через те, що Україна з кожним роком стає все більш привабливою для інвестицій у відновлювану енергетику, в тому числі і в біогазову галузь, команда Ecodevelop отримує масу запитів з метою з’ясувати, який тип реактора краще підійде при будівництві біогазової станції.

У даній статті ми хочемо розповісти про переваги і недоліки кожного варіанту.

Що таке біогазовий реактор?

В першу чергу, біогазовий реактор – це герметична ємкість, яка сприяє анаеробному зброджуванню біомаси, стічних вод, мулу та інших біорозкладних відходів. Він в тому числі служить для збору біогазу, який утворюється в процесі бродіння в біогазовому реакторі. Дігестат є органічною сировиною після анаеробного розщеплення, а це означає, що він надзвичайно багатий на органіку та поживні речовини,  майже не має запаху, а патогенні мікроорганізми в ньому повністю деактивовані.

Головною функцією реактора є створення найбільш сприятливих умов для активної життєдіяльності анаеробних бактерій, що живуть всередині реактора та відведення утвореного біогазу, який є необхідним елементом для нашої кінцевої мети – виробництва тепла, електроенергії та добрив.

Як це відбувається?

У біогазовий реактор, утеплений резервуар з підігрівом та встановленими міксерами, за допомогою завантажувачів або ж насосної станції подається біомаса. У реакторі в свою чергу відбувається процес анаеробного зброджування біомаси за допомогою анаеробних культур бактерій. Відпрацьований субстрат відводиться в місця зберігання (лагуни або резервуари) і може бути використаний як органічне добриво.

При виготовленні резервуарів, як правило, використовують сталь або залізобетон.

Типи біогазових реакторів

Для успішного процесу бродіння в біогазовому реакторі важливо підтримувати певні умови: температурний режим, ефективне перемішування та стабільне введення свіжого субстрату.

Для початку давайте уточнимо, які біогазові реактори існують. На сьогоднішній день пропонуємо їх розділити на наступні види:

– Високі або низькі

– Зі сталевим дахом або з газгольдером на даху

– Сталеві або залізобетонні

Ecodevelop без проблем встановить вам будь-який необхідний вид реактора. Але для початку потрібно з’ясувати, що вибір типу реактора безпосередньо залежить від ряду факторів, наприклад: типу субстрату, його вологості, розмірів ділянки для будівництва, температурного режиму в реакторі та багато іншого.

Високі або низькі реактори?

Наприклад, якщо суміш субстратів має високу концентрацію сухих речовин, то прийнято використовувати низькі реактори. Це пов’язано в першу чергу зі складністю перемішування такого субстрату. Тоді як більш рідкі субстрати куди легше перемішувати саме в високих реакторах. Але тут важливо також відзначити, що, крім геометрії реактора, важливим для успішного виробництва біогазу є вибір типів мішалок й їх кількості. Занурювальні мішалки дуже ефективні, але виключно для субстратів з низькою кількістю сухих речовин. Також стане ефективним рішення встановити центральні мішалки, розмістивши їх на даху біогазового комплексу, в такому випадку вони можуть використовуватися в більш широкому діапазоні сухих речовин.

Реактори зі сталевим дахом або з газгольдером на даху?

Іншим фактором вибору реактора є зниження втрат тепла при експлуатації. З цього боку, реактори з цільної дахом мають ряд переваг перед низькими реакторами з газгольдером замість даху. Доведено, що майже 30% втрат тепла відбувається саме за рахунок втрат на газгольдері. Тому низькі реактори обираються виключно для виробництва біогазу в мезофільному режимі, тоді як високі можуть використовуватися в обох випадках. Високі реактори зі сталевим дахом за своїми характеристиками подібні до термосу і втрати тепла в них мінімальні.

Сталевий чи бетонний реактор?

Головною перевагою низького бетонного реактора є саме його вартість будівництва. У більшості випадків, ціна даної конструкції значно дешевше в будівництві. Але тут важливо також відзначити, що будівництво сталевих збірних високих реакторів відбувається значно швидше, ніж аналогічних бетонних. Кожен конкретний варіант безпосередньо залежить від вимог Замовника та його можливостей.

Ще однією перевагою високого реактора є його мала площа в порівнянні з низьким реактором (при рівних обсягах реакторів). Це звичайно ж важливо при наявності обмежених за розміром ділянок будівництва, використовуваних для отримання біогазу в Україні.

ВИСНОВКИ

Отже, кожен з варіантів біогазового реактора має ряд своїх переваг та недоліків, як і обмежень в їх використанні.

Вибір типу реактора в процесі реалізації кожного проекту завжди відбувається виключно за допомогою фахівців компанії Ecodevelop, ґрунтуючись на вимогах і можливостях нашого Замовника. Кожен проект ми реалізуємо під ключ і допомагаємо в налагодженні виробництва нашим клієнтам у багатьох країнах, будь це Україна, Молдова, Казахстан і т.д.

Ви в будь-який момент можете замовити у наших фахівців прорахунок вартості вашого майбутнього проекту, просто заповнивши відповідну форму на сайті виходячи з ваших даних і побажань!

Заповніть форму