З соломи можна отримувати біогаз

З соломи можна отримувати біогаз

Сільське господарство багатьох країн, в тому числі і України, стикається з серйозною проблемою утилізації відходів виробництва зернових і бобових культур, зокрема соломи пшениці, рису, ячменю, жита, коноплі.

Один із способів вирішення такого завдання впроваджений на Філіппінах. У цій країні в червні цього року британською компанією Straw Innovations Ltd, в рамках проекту “Рисова солома в біогаз” (R2B), офіційно запущена пілотна біогазова станція. В якості сировини використовуються рисова солома та відходи качиної промисловості.

“Подібні проекти мають важливе значення в світових масштабах. Країни Європи і Азії активно створюють і впроваджують технології ефективної утилізації соломи, в тому числі виробництво біогазу з цього складного для переробки виду відходів. Україна також має велику кількість сировини для переробки та отримання екологічно чистої енергії», – прокоментував новину директор компанії Ecоdevelop Сергій Шпак.

В рамках проекту R2B в провінції Лагуна (Філіппіни) на ділянці площею 5000 м2 побудована перша в країні експериментальна біогазова станція, де шляхом анаеробного зброджування виробляється “чиста” енергія та добрива. На станції відпрацьовується новий спосіб переробки рисової соломи в біогаз для подальшого її поширення як на Філіппінах, так і по всьому світу. Впровадження даної технології дозволить зменшити обсяги спалюваної на полях рисової соломи, що забруднює атмосферу і знижує врожайність рису. Рентабельність методу базується на локалізації виробництва біогазу в районі вирощування рису з використанням одноетапного ланцюга постачання та транспортування. А недорога технологія «сухого» анаеробного зброджування та «каскадне» використання біомаси для максимізації цінності соломи та дігестату як добрива дозволить підвищити економічну ефективність даної бізнес-моделі.

Для України дана технологія також може бути актуальною. Адже створення біогазових станцій українськими господарствами може підвищити обсяги виробництва й рентабельність рисової галузі в цілому та зменшити викиди парникового газу в атмосферу. Для довідки, за даними Державної служби статистики України, в 2018 році вирощено 69,2 тисяч тонн рису. Відходи рисової соломи склали приблизно стільки ж, все це можна використовувати для виробництва біогазу та добрив.

Заповніть форму