Започаткована нова програма розвитку української біоенергетики за підтримки ЄБРР та GEF

Започаткована нова програма розвитку української біоенергетики за підтримки ЄБРР та GEF

Офіційне відкриття програми «Україна: Сталі інновації у ланцюжку створення вартості в біоенергетиці» за підтримки ЄБРР та Глобального Екологічного Фонду (GEF) відбулося вчора, 18 листопада 2019 року.

На заході був присутній і директор Ecodevelop, Сергій Шпак.

Програму буде профінансовано на суму $55,8 млн. за участі Європейського банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) та Глобального Екологічного Фонду (GEF).

Ціль програми: прискорення виробництва відновлюваної енергії і надання фінансового інструменту, який дозволить мобілізувати інвестиції в даний сектор.

Тривалість програми: 4 роки

Початок: 4 квартал 2019 року

Складові програми:

  • Політичний діалог – підтримка законодавчої та регуляторної бази для ланцюжків створення вартості в біоенергетиці (розробка систем сертифікації, заохочувальних механізмів для біоенергетичних проектів).
  • Технічна підтримка – підтримка розгортання біоенергетичних ланцюжків за допомогою цільової технічної домопоги, а саме – приватного сектора при впровадженні проектів.
  • Фінансова підтримка:

$50 млн – буде спрямовано на кредитування біоенергетичних проектів в приватному секторі;

$3,5 млн – на заохочувальні гранти до 20% вартості створення ланцюжка проектів;

решта – на інформаційну підтримку й освітні проекти в сфері біоенергетики.

  • Обмін знаннями – підвищення обізнаності (веб-сайти, семінари, тренінги) та впровадження освітніх програм щодо інновацій в біоенергетиці та агробізнесі

За словами провідного інженера ЄБРР в Україні Тетяни Маркути, буде розглянуто усі можливі варіанти стимулювання розвитку біоенергетики та обрано 2-3 найвигідніші для України напрямки. Підтримка розрахована на агрокомпанії, компанії агропрому, які можуть працювати з відходами, логістичні компанії, а також ті, які виробляють і переробляють біомасу.

За словами представників ЄБРР, з 2006 року ним було інвестовано більше 500 млн. євро у проекти з відновлюваної енергетики, в тому числі 120 млн.євро – в проекти з біоенергетики.

Джерела: SAF, Енергореформа

Заповніть форму