“Зелена” енергетика – від технологій до стилю життя

“Зелена” енергетика – від технологій до стилю життя

В Україні більше половини населення країни проживає в містах, які є основними джерелами забруднення навколишнього середовища. Тому необхідно впроваджувати стандарти і технології будівництва, в яких на етапі проектування закладаються принципи екологічної безпеки та енергоефективності життєдіяльності сучасних міст. Для енергозабезпечення мегаполісів майбутнього в якості найбільш перспективних «зелених» технологій будуть використовуватися енергії сонця, вітру та біогазу.

У світі вже є приклади нових екоміст. Так в Угорщині на березі Дунаю реалізується проект садівничого міста Hegyeshalom-Bezenye, який базується на відновлюваній енергетичній інфраструктурі, що використовує переважно сонячну енергію та біогаз.

Німецький девелопер FAKT AG спільно з партнерами – найбільшою німецькою енергетичної компанією E.ON і угорською KEZS, почали в Угорщині будувати екомісто, яке буде повністю забезпечувати себе енергією з відновлюваних джерел.

Інвестиції в створення Hegyeshalom-Bezenye оцінюються в $ 1,1 млрд. На площі 330 га основним виробництвом на 5 тисяч робочих місць стане гігантський 30-гектарний парник для вирощування томатів, перців, баклажанів і трав, а також зона під відкритим небом для культивації спаржі та ягід. Також на території міста буде завод з переробки фруктів і овочів з усією Угорщини, складські, холодильні та морозильні приміщення. Житлова частина складається з 1000 будинків, школи, дитячого садка і магазинів. В інфраструктуру ще входять конференц-центр, до складу якого входять готель, ресторан і торговий центр, а також сучасний кемпінг для туристів і залізничний вокзал.

На нашу думку, досвід створення такого проекту може бути використаний і в Україні для забезпечення комфортних умов життя людей без шкоди екосистемі.

Заповніть форму