«Зеленій» енергетиці бути: репортаж з відкриття біогазової станції «Бзів»

«Зеленій» енергетиці бути: репортаж з відкриття біогазової станції «Бзів»

17 травня цього року під Києвом відбулася знакова подія для всієї України – в селі Бзів була відкрита біогазова станція з переробки відходів сільського господарства. Українська компанія Ecodevelop зробила ставку на енергію майбутнього і запустила в роботу власну біогазову станцію потужністю 330 кВт. На урочистій церемонії відкриття були присутні представники лідерів аграрного бізнесу, харчової та переробної промисловості, профільних міністерств і асоціацій, державних і екологічних організацій, фінансових установ і підприємств.

Даний об’єкт був побудований на замовлення компанії ще кілька років тому, однак помилки, допущені в проектній документації та виборі технологічних рішень, гальмували роботу станції. Тому Ecodevelop, будучи девелоперською компанією повного циклу, провела технічний аудит станції за допомогою партнера – інжинірингової компанії Krieg & Fischer, розробила і впроваджує сучасний план модернізації технологічного обладнання на об’єкті. У день урочистого відкриття станції компанія показала свої досягнення на практиці та поділилася досвідом з усіма присутніми.

За словами директора Ecodevelop Сергія Шпака, як будь-який проект, біогазова станція пройшла етапи еволюції та розвитку. «На прикладі даного об’єкту, можна з упевненістю сказати, що компанія подолала всі труднощі і ми впевнені, що всі інші об’єкти, з огляду на наш досвід, будуть успішними. Працюючи в сфері девелопменту об’єктів біогазової галузі, ми гарантуємо їх ефективність та економічний успіх. На прикладі біогазової станції «Бзів» можна впевнено сказати, що ми – практики і відповідаємо за результат », – підкреслив керівник Ecodevelop в своєму вступному слові під час відкриття.

Знаковість події відзначили всі присутні на заході. Так, на думку Михайла Непрана, першого віце-президента та генерального секретаря ТПП України, поки українські виробники зважують всі «за» та «проти» енергетичної незалежності та борються за «зелений» тариф, Ecodevelop вже діє. «Показово, що ця українська компанія не закрила проект, а довела його до логічного кінця. Приємно, що Ecodevelop не зупиняється, а працює далі, демонструючи всьому ринку позитивні результати», – зазначив він.

Голова правління «Біоенергетичної асоціації України» Георгій Гелетуха, відкриття біогазової станції «Бзів» назвав святом для всієї біогазовой галузі. І відзначив позицію компанії Ecodevelop як сильного гравця на ринку «зеленої» енергетики.

Показово, що даний захід відвідав Рафаель Тайс, генеральний директор німецької інжинірингової компанії Krieg & Fischer Ingenieure GmbH – генерального партнера Ecodevelop. За його словами, ось уже два роки як лідер європейського ринку зеленої енергетики співпрацює з українською компанією.

І в даний час компанія Ecodevelop є генпроектувальником двох проектів по 1.5 МВт / год для компанії «Галс-Агро» – лідера з будівництва біогазових станцій в Україні.

Незважаючи на те, що біогазова станція «Бзів» переробляє відходи сільськогосподарського підприємства і силос кукурудзи, даний об’єкт викликав велику цікавість не тільки у представників аграрних підприємств. «Пивоварне виробництво також має велику кількість відходів – зазначив у своїй промові Віктор Салтанюк, заступник директора інжинірингового центру компанії «Оболонь». – І ми хочемо побудувати біогазову станцію, щоб не тільки якісно утилізувати відходи, а й отримувати енергію й економічну вигоду для виробництва».

Після урочистого перерізання стрічки знакового зеленого кольору, всі присутні на відкритті змогли в ході екскурсії безпосередньо оглянути станцію. Спілкування та велика кількість питань в процесі екскурсії підтвердили жвавий інтерес до досвіду запуску станції «Бзів» у справжніх професіоналів і реальних практиків – працівників компанії. Це є свідченням того, що Ecodevelop готова ділитися своїм досвідом і відповідати за результат.

 

Заповніть форму