Зріджений біогаз – біопаливо для судноплавства

Зріджений біогаз – біопаливо для судноплавства

Питання зниження рівня забруднення навколишнього середовища всіма видами транспорту, в тому числі і судноплавного, стають в Україні з кожним роком все більш актуальними. І біогаз є гідною заміною шкідливим для навколишнього середовища видів палива.

“В умовах посилення світового екологічного законодавства біопаливо, зокрема біогаз, в найближчому майбутньому стане єдиним варіантом досягнення екологічної безпеки транспортної сфери та посилення енергетичної незалежності України”, – зазначив директор компанії Ecodevelop Сергій Шпак.

Причому екологічно чисті види палива можуть використовуватися на всіх видах транспорту. Наприклад, в Норвегії скраплений біогаз, вироблений з відходів рибної промисловості, планують використовувати в якості палива для лайнерів оператора круїзних суден Hurtigruten.

Норвезький оператор круїзних суден Hurtigruten до 2021 року модернізує 6 своїх лайнерів на часткове використання біопалива. За даними компанії, інвестиції в переобладнання складуть близько 800 мільйонів доларів. Гібридні судна будуть працювати на поєднанні електроенергії з акумуляторів, зрідженого природного газу і зрідженого біогазу.

Використання в судноплавстві біогазу має цілий ряд переваг. До них належать вирішення проблеми переробки відходів харчової і переробної промисловості, зменшення токсичних викидів продуктів згорання в процесі експлуатації водного транспорту. Також, переводячи судна на екопаливо, компанія підводить свою діяльність у відповідність до умов нових екологічних стандартів країни, які базуються на зниженні норм допустимого забруднення навколишнього середовища і заборону використання деяких екологічно небезпечних видів палива, наприклад таких як дизель.

В Україні є колосальні обсяги відходів сільського господарства, харчової і переробної промисловості, які є сировиною для виробництва біогазу та інших видів біопалива. Тому переведення транспорту на біопаливо не тільки забезпечить країну власними енергоресурсами, а й значно поліпшить екологічну ситуацію.

 

Заповніть форму